Pardus tüm bireysel ve kurumsal çözümleri ile CeBIT Bilişim Eurasia’da

0
11

TÜBİTAK UEKAE bünyesinde geliştirilen ulusal işletim sistemi Pardus, bireysel ve kurumsal yeni sürüm işletim sistemleri ile CeBIT Bilişim Eurasia’da kullanıcıların karşısına çıkacak. CeBIT Bilişim Eurasia’daki TÜBİTAK standında kullanıcılar, Pardus’un geliştiricileri ve uzmanlarından bilgi de alabilecek.


TÜBİTAK UEKAE bünyesinde geliştirilen ulusal işletim sistemi Pardus, CeBIT Bilişim Eurasia’daki TÜBİTAK standında tüm yeni sürüm işletim sistemleri kullanıcılarla buluşacak. 7-11 Ekim tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan ve CeBIT Eurasia Fuar’ındaki TÜBİTAK Standı’nda, bireysel ve kurumsal çözümleri tanıtmak için Pardus geliştiricileri de yerini alacak.

İsteyenler, fuar alanında 6. Salon A10 adresinde bulunan TÜBİTAK standında, tüm bireysel kullanıcılar için daha hızlı, daha kaliteli ve yeni bir masaüstü deneyiminin kapılarını açan Pardus 2009.1 ve kurumsal kullanıcıların gereksinimlerini son derece hızlı ve düşük geliştirme maliyetleri ile karşılayan Pardus Kurumsal 2 hakkında her tür bilgiyi alabilecek ve Pardus işletim sistemlerini test edebilecek.

TÜBİTAK standında sergilencek ürünler arasında Pardus 2009.1 Cebit Özel Sürümü, netbook’lar için özelleştirilmiş Pardus 2009, Pardus Kurumsal 2’nin PreAlfa sürümü, kurumsal pazara dönük çeşitli ince-istemci çözümleri, TÜBİTAK UEKAE’nin Pardus temelli güvenli e-posta çözümleri ve TÜBİTAK UEKAE’nin Pardus temelli çevrimdışı kriptolu USB belleği de yer alıyor.

Özgürlük ve düşük maliyet için Pardus

Pardus projesinin daha hızlı, daha kaliteli ve daha yeni bir masaüstü deneyimi sunan son sürümü Pardus 2009.1, ortalama bir bilgisayara 15 dakikada kurulabiliyor. Kurulum CD’sinde bir masaüstü kullanıcısının gereksinim duyacağı her türlü yazılımı bulunduran Pardus 2009.1, bilgisayar teknolojileri hakkında temel bilgiye sahip olan ve kişisel bilgisayarlarını klasik ihtiyaçları için kullanabilen tüm kullanıcıları hedefliyor.

Pardus kurumsal çözüm ailesinin yeni üyesi Pardus Kurumsal 2, Pardus ekibi tarafından kurumsal kullanıcıların özel istek ve ihtiyaçları göz önüne alınarak geliştirildi. Pardus Kurumsal 2, esnek ve özelleştirilebilir tasarımı sayesinde birbirinden farklı birçok kurumsal platformda başarıyla kullanılıyor. Geniş kullanıcı tabanına sahip, güvenliği ve kararlılığı birçok kez denenmiş Pardus masaüstü ve sunucu bileşenlerini taban alan Pardus Kurumsal 2, farklı büyüklük ve yapıdaki kurumların tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmek için bir dizi yenilik ve Pardus Kurumsal üzerine inşa edilen bir dizi kurumsal çözüm de Cebit 2009 katılımcılarına tanıtılacak yenilikler arasında yer alıyor:

  • DVD tabanlı kurulum aracı: Pardus Kurumsal 2, tüm sunucu ve masaüstü istemci servislerini içeren tek bir DVD olarak yayınlanıyor. Yenilenen Pardus kurulum aracı YALI ile farklı görevler ve servisler için özelleştirilmiş kurulumların tek bir DVD ile ve otomatik olarak yapılabilmesi sağlanıyor. Yine yenilenen sürüm üretim servisleri aracılığıyla, kurumsal kullanıcıların kendi ihtiyaçlarına yönelik Kurulan ve Çalışan Pardus sürümleri, ve kurtarma, yedekleme gibi özel amaçlı Pardus ürünleri hazırlamaları çok kolaylaşıyor.
  • Özelleştirilebilir Pardus teknolojileri: Pardus Kurumsal 2, gelişmiş yapılandırma araç ve altyapıları ile kurumsal projelere kolay ve hızlı bir şekilde entegre olarak kurumların ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen çözümler sunuyor.
  • Gelişmiş yönetim ve bakım araçları: Pardus Kurumsal 2 ile birlikte yeni sürümü yayınlanacak olan Pardus Kurumsal Yönetim Arabirimi, Pardus sistemlerin yönetim ve işletme görevlerinin tek bir merkezden yapılmasını sağlayarak farklı istek ve ihtiyaçlara göre genişleyebilir bir merkezi yönetim altyapısı sunuyor.
  • Kurumsal yazılım seçkisi: Pardus Kurumsal 2, kurumsal masaüstü ve sunucu kullanıcıları için özelleştirilmiş bir yazılım yelpazesi sunuyor. Tüm Pardus Kurumsal ürünleri taban olarak “Pardus Kurumsal Deposu”nu kullanıyor: Güncelleme ve hata düzeltmelerde kararlılığı ve güvenliği ön planda tutarak, öngörülemeyen servis kesintisi ve zaman kayıplarını önlüyor, bakım ve işletim maliyetlerini düşürüyor.
  • Pardus Gömülü İnce İstemciler: Düşük toplam sahip olma maliyetleri ile göze çarpan ince istemciler, özel Pardus Kurumsal çözümleri ile daha yetenekli, daha hızlı ve daha sorunsuz işletilebiliyor.
  • Pardus Terminal Sunucu Sistemi: Pardus Kurumsal’ın terminal sunucu tabanlı kurulumlar için özel çözümleri, kurumsal projelerin hızla ve sorunsuz gerçekleşmesini sağlıyor, kurumlara özel olarak kolayca özelleştirilebiliyor.
  • Pardus Tabanlı Kriptolu USB Bellek: TÜBİTAK-UEKAE tarafından tasarlanıp üretilen Kriptolu USB Bellek “SIR”, Pardus Kurumsal ile çevrimdışı çalışma desteği de sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.