IPHaber
Son Yazılar

Telekom


OYTEK IT yöneticilerini DİYALOG’da buluşturdu.

Haziran 17, 2010 by admin in Telekom with 0 Comments

OYTEK, kuruluşundan bu yana geleneksel hale getirdiği Bilgi İşlem Yöneticileri Toplantısı’nı 15. kez düzenledi. Bundan önce sadece OYAK Grubu şirketlerinin BT Yöneticileri’nin katılımıyla yapılan toplantı, yeni bir konsept ve “DİYALOG” toplantısı adıyla gerçekleştirildi.

OYTEK Diyalog’a OYAK Grubu şirketlerinin BT yöneticilerine ek olarak; OYTEK’in hizmet verdiği ve müşterisi olan diğer tüm şirketlerin BT Yöneticileri de davet edildi. Böylece OYTEK ilk kez hizmet verdiği tüm şirketlerin yöneticileriyle, kendi düzenlediği bu büyüklükteki bir etkinlikte bir araya gelmiş oldu.

Platin Sponsor Microsoft, Altın sponsor Dell, Intel ve HSC Kablo, Gümüş Sponsor Cisco, ve  Bronz sponsor olarak Symantec işbirliğiyle Bodrum Kefaluka Resort Hotel’de düzenlenen DİYALOG’da OYTEK yetkilileriyle toplantı sponsorları; gündemdeki konular ve bilişim dünyasının önde gelen şirketlerinin çözüm, servis, ürün ve hizmetleri hakkında detaylı bilgilendirmeler yaptı.

Toplantının hoşgeldiniz konuşmasını yapan OYTEK Genel Müdürü Altay Elbek, 15. kez düzenledikleri ve bundan böyle OYTEK Diyalog Toplantısı olarak anılacak bu geleneksel toplantılarında, BT sektöründeki gelişmelerle ilgili bilgi akışını sağlamak için sektörün önemli isimleriyle bir araya gelmekten memnuniyet duyduklarını vurgulayarak; bu toplantılarda kendilerini yalnız bırakmayan tüm davetlilere teşekkür etti.

Sanallaştırma, Bulut Bilgi İşlem ve Tümleşik İletişim  2010’da  Öne Çıkan Alanlar…

BT sektörüne ışık tutan araştırmalarıyla tanınan IDC’den Ülke Müdürü Nevin Çizmecioğulları, yaptığı “Teknoloji Alıcıları için Yeni BT Megatrendleri” başlıklı sunumda, Türkiye’de 2010 yılında toplam BT harcamalarının %4.8’den %13.1’e yükseldiğini belirtirken; tüm dünyada yeni trendin maliyetlerin ve riskin düşürülmesine yönelik çalışmalar yapılması olduğunu; bu kapsamda da Veri Merkezlerinden daha verimli bir şekilde yararlanılması, Sanallaştırma, Bulut Bilgi İşlem, Geniş Bant ve Mobil Cihazlar, Tümleşik İletişim, Güvenlik ve Depolama Yönetimi  gibi konuların önem kazandığının altını çizdi.

Toplantıda Microsoft Türkiye Kurumsal Müşteri Segmenti’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolgar Elverici, Microsoft’un kurumsal müşterilere yönelik çözümleriyle ilgili gelişmeleri katılımcılara aktardı. Ardından Microsoft ’tan Kürşat Gök, Dinamik Veri Merkezinin Geleceği; Ahmet Ayça birleşik iletişimin toplam ekonomik etkileri hakkında katılımcıları bilgilendirirken; Atalay Aktaş da Microsoft Office 2010’a yapılan geçişler ve yeni sürümün özelliklerini detaylarıyla paylaştı.

Dell Türkiye’den Murat Mediçeler yeni Dell Hizmet İş Birimi, Şiar Molavalı ise Türkiye sunucu pazarı ve bu pazarda görülen hızlı büyümeyi katılımcılarla paylaştı. HES Kablo Sistemleri’nden (HCS)  Oktay Sarı ise kablolama altyapısı üzerinden çalışarak varlık yönetimi, güvenlik ve kablolama yönetimi sunan Phy-FiXX sistemi hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Intel Türkiye’den Göker Öztürk ise Geleceğin Teknolojileri ve Bilişim altyapıları, Süreklilik ve Bütünlük, Veri Merkezleri ve Sunucular ile Kullanıcı tarafında beliren yeni ihtiyaçlar ile ortaya çıkan yeni trend ve teknolojilerden bahsetti.

Toplantının diğer sponsorlarından biri olan Cisco‘dan Ümit Aşkan artan karmaşık ortamların daha iyi yönetilebilmesi için oluşturulan Cisco Collaboration Mimarisi  ve Portföyü hakkında bir sunum yaptı. Symantec’ten Gökhan Erdamar Kurumsal “Güvenlik Altyapı Yönetimi” ile Log Yönetim ve İlişkilendirme konusundaki gelişmeleri ve sundukları çözümleri detaylarıyla paylaştı.

Toplantının ikinci gününde ise OYTEK Kurumsal Satış ve Çözüm Danışmanlığı Grup Yöneticisi Tolga Erbilgin OYTEK’in kuruluşundan bu yana gösterdiği gelişimi; şu anda hizmet verdiği iş alanları, bugüne kadar hayata geçirdiği önemli projeler, referansları  ve müşterileri gibi güncel bilgileri aktaran bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumlar sonrasında davetliler gerçekleştirilen bowling turnuvası, outdoor aktiviteler, tekne turu  ve gala yemeği ile toplantıları keyifli bir şekilde noktaladılar.

Alıntı: veteknoloji.com

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat