IPHaber

Genel


Otonom sürüş özellikli e-scooter paylaşım servisi: Scootbee

Ağustos 9, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Otonom sürüş özellikli e-scooter paylaşım servisi: Scootbee

Seviye 4 ve Seviye 5 otonom araçlar henüz yollardaki yerini almadı. Otomobil dünyası, otonom araç teknolojilerini büyük bir rekabet ile benimsemeye dursun, e-scooter dünyası bu teknolojiye daha yumuşak bir geçiş yapacak gibi görünüyor. Son yıllarda paylaşım ekosisteminde konumunu giderek ağırlaştıran e-scooter paylaşım hizmetlerine bir yeni isim daha katılmaya hazırlanıyor: Scootbee

Adıyla aynı ismi alan Singapurlu girişim Scootbee tarafından hayata geçirilecek e-scooterlar, otonom sürüş fonksiyonu ile “Robo-Scooter” kullanan bir elektrikli scooter paylaşım servisi olmayı hedefliyor. Kullanıcılar telefona indirilen uygulama ile kullanıma hazır olan Scootbee’yi, taksi çağırır gibi bulunduğu yere çağırabiliyorlar. Videoda da görebileceğiniz üzere otonom scooter, kendi kendine sürüş fonksiyona sahip. Kullanıcının ayağına gelen robot e-scooterın kilidi cep telefonu ile açılabiliyor. Sonrasında ise normal bir elektrikli scooter gibi kullanılabilir.

“Scootbee” nin en büyük özelliği, istenilen noktaya varıldıktan sonra alanı yine otomatik olarak terk etmesi. Robot scooter otomatik olarak bir sonraki kullanıcıya geçiyor. Kalan pil gücü yetersizse, ayrıca servis portuna geri dönüyor.

Scootbee, kendisi de dediği gibi ‘hareketlilik’ kavramını yeniden tanımlıyor. Şu anda pazarın baskın iki isme Lime ve Bird’e yenilikçi bir rakip mi geliyor dersiniz?

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
LetGo, 1,5 milyar dolar değerleme ile 500 milyon dolar yatırım aldı

İkinci el ürün alım-satım platformu LetGo‘ya yeni eklenen, yapay zeka destekli listeleme özelliği Reveal ile ülkemizde de aktif edilen video...

Kapat