IPHaber
Son Yazılar

Genel


Ofis ihtiyaçları tek kutuda

Nisan 21, 2009 by admin in Genel with 1 Comment

Telefon sistemi (IPPBX), email, web, fax, güvenlik, takvim, adres klasörü ve daha fazlası.. Bütün bu sistemlere ayrı ücretler ödemek yerine tek kutuda kolay kurulum ve yönetilebilen bir arayüz, edgeBOX.

edgeBOX farklı ölçeklerdeki ofis ihtiyaçlarına göre 10, 40, 100 ve 300 kullanıcı desteği ile sınıflandırılmıştır. Üzerinde FXS-FXO, ISDN BRI/PRI portları ve WIFI, 3G/GSM modulleri ile bütünleşik geliyor. Farklı port seçenekleri ile ihtiyaca uygun tercih imkanı sunuyor.

Tüm bu özellikler birarada yapılandırılmak istenildiğinde ortaya çıkan donanım fazlalığı ve bunları yönetmenin güclüğü yanında sarfedilen elektrik düşünüldüğünde edgeBOX muhteşem bir ürün.

Kısaca edgeBOX özellikleri

Router (Erişim Yönlendirici)
Şirketinizin LAN-WAN ve DMZ trafiklerini internet erişim şekliniz ADSL, 3G veya Ethernet farketmeksizin yönetir ve VLAN’lar ile güvenirliğini sağlar.

Dosya Saklama ve Yazdırma Seçenekleri
Klasik ofis ihtiyaçlarından Depolama ve Yazdırma özelliği sayesinde ister EDGEBOX üzerindeki diske ister USB bağlantı noktasına bağlı bulunan harici diske sorunsuz paylaşım ve yedekleme imkanı sunar. Ayrıca USB portuna bağlı bulunan yazıcıyı kolayca yerel ağınızdaki bütün kullanıcılarınızla paylaşabilirsiniz.

IPPBX (IP Santral)
Klasik telefon santrali özellikleri dışında gelişmiş konferanslar, parketme ve yönlendirme, sesli anons, akıllı yönlendirme(VoIP), ACD, PSTN ve ISDN portları ile şirket için bulunmaz iletişim sistemidir. VoIP desteği sayesinde birden fazla Uzak Mesafe Telefon İşletmecilerinden servis alabilirsiniz.

NAC
Ofis çalışanlarının ve ziyaretçilerin internet erişim kontrolünü yönetir. Kullanıcı, IP, zaman, kaynak’ a göre yetkilendirme yapabilir. NAC Radius, LDAP yada 802.1x üzerinden kimlik doğrulamayı da destekler.

WIFI
Üzerinde bütünleşik olarak yapılandırılmış kablosuz erişim noktası (Wireless Access Point) ve diğer erişim noktalarının denetleyicisi konumunda kablosuz kullanıcıların edgeBOX üzerinden yönetimi sağlanır. Bu sayede kablosuz kullanıcılar dışında WiFi VoIP cihazları ile IPPBX entegrasyonu yapılmış olur.

Collabration
E-posta (POP, IMAP, Webmail), groupware (Calendar, Tasks, Contacts) ve belirli verimlilik sistemleri için CMS (İçerik Yönetim Sistemi) ve LMS (eğitim yönetim sistemi)

Güvenlik
Güvenlik saldırıları için Firewall, Uzak kullanıcı erişimi için VPN (L2TP, PPTP) ve IPSec, antispam, antivirus (ClamAV, McAfee ve Sophos)

Yönetim
Bu kadar bütünleşik sistemi sağlayan benzersiz yapının tüm özelliklerini yapılandırma birleşik Web Tabanlı Yönetim Arabirimi kolaylaşır.

edgeBOX Türkiye’de ENNTEL desteğiyle piyasaya çıktı. Özellikle KOBI’lerin ihtiyaçları gözönünde bulundurulduğunda eşsiz bir ürün.

Tagged ,

Related Posts

One Comment

  1. Baran HaskayaMay 21, 2009 at 22:25

    Evet çağdaş ve ekonomik bir haberleşme istiyorsanız IPPBX gecmek gerekir…

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat