IPHaber
Son Yazılar

Telekom


ODTÜ’de teknoloji günleri

Mart 7, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

ODTÜ Avrupa Teknoloji Öğrencileri Topluluğu’nun (BEST) Ankara’daki temsilcisi ”BEST Ankara Öğrenci Topluluğu”nca düzenlenen ”ODTÜ Mühendislik Yarışması ve Teknoloji Günleri” başladı.

ODTÜ Kültür ve Kongre Salonunda iki ayrı kategoride yapılan yarışmalara, 100’e yakın mühendislik öğrencisi katılıyor.

Yarışmanın tasarım kategorisine katılan öğrenciler, yenilikçi, ekonomik ve işlevsel yaklaşımlarla bir mühendislik tasarımı ortaya çıkaracak. Yarışmanın vaka çalışması kategorisine katılan öğrenciler de dünyanın bir noktasında meydana gelen tsunami gibi bir doğal afet karşısında yenilikçi çözüm yolları geliştirecek.  ODTÜ Mühendislik Yarışması’nı birinci tamamlayan grup, İstanbul’da düzenlenen ”Ulusal Mühendislik Yarışması”na katılma şansı elde edecek. Ulusal yarışmada başarı gösteren ekipler de ”Avrupa Mühendislik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Her üniversiteden öğrencilerin katılabildiği etkinliklerde, son teknoloji ürünleri de sergilenirken, öğrenciler, şirket çalışanları ile bir araya gelme fırsatı da elde ediyor. ODTÜ Mühendislik Yarışması ve Teknoloji Günleri’ni düzenleyen BEST, 1989 yılında kurularak Avrupa çapında 32 ülke, 89 üniversitede faaliyet gösteriyor.

BEST, 89 üniversitedeki yerel BEST grupları tarafından düzenlenen akademik kurslar, mühendislik yarışmaları, kültürel değişim programları ve kariyer günleri ile tamamen öğrenciler tarafından organize edilen etkinlikler düzenliyor. BEST Ankara, bugüne kadar altı akademik kurs, üç kültürel değişim programı, iki yerel mühendislik yarışması ve kişisel gelişime yönelik çalıştay ve eğitimler düzenledi. BEST Ankara ayrıca, yılda ortalama 100 öğrenciye yurtdışı olanağı sunuyor.

Tagged , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat