IPHaber

Yazılım


O Cezanın Arkasında Kim Var

Mart 11, 2013 by admin in Yazılım

Microsoft’un geçtiğimiz günlerde AB tarafından cezalandırmasının ardından ilginç iddialar ortaya atıldı. Buna göre iddiaların arkasında bilin bakalım kimler var.

Microsoft geçtiğimiz günlerde Avrupa Birliği Rekabet Komisyonundantam 561 milyon Euro‘luk bir ceza yemiş ve cezanın nedeni iseMicrosoft‘un Windows 7’ye gelen bir güncelleme ile birlikte tarayıcı seçim ekranını kaldırarak Internet Explorer‘u diğer tarayıcılara göre daha ön plana çıkarması olmuştu.

Bu cezanın ardından gelen haberler AB‘nin haklı veya haksız olduğu yönünde olurken aradan ilginç birde dedikodu geldi. Financial Times’ın haberine göre, Microsoft’un 561 milyon Euro’luk bu cezayı yemesine sebep olan kurumlar Google ve Opera olarak aday gösterildi.

Financical Times ayrıca Google ve Opera‘nın Microsoft‘un kaldırdığı bu seçim ekranını AB’ye bildirdiği hatta soruşturma ve ceza kesilme sürecinde yardım ettiğini de iddia etti. İddia ile ilgili olarak Google ya da Opera’danresmi bir açıklama gelmedi.

Önceki yazıyı okuyun:
KobiMaster Uluslararası Seçim Panelinde

E-ticaret yazılımı KobiMaster, Endeavor Uluslararası Seçim Paneline katılmaya hak kazandı! Endeavor Türkiye Girişimci Seçim Süreci dahilinde 18. Endeavor Ülke Jürisi...

Kapat