IPHaber

Genel


Nvidia, sanal gerçeklik ile gerçek hayatta bir araba sürmeyi mümkün kılabilir

Mart 29, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Nvidia, sanal gerçeklik ile gerçek hayatta bir araba sürmeyi mümkün kılabilir

Teknoloji şirketi Nvidia, düzenlediği GPU Teknoloji Konferansı’nda (GTC) sanal gerçeklik teknolojisi ile gerçek dünyayı birbirine entregre eden bir çalışmanın demosunu seyircilere sundu. Şirket CEO’su Jensen Huang, sahnede sürücüsünün dışarıdan, aracına VR başlığı ile bağlanabildiğini gösterdi.

Huang, sahnede sunduğu demo çalışmasındaki görüntüleri, sevilen film ‘Black Panther‘e benzeterek “Nvidia’nın Holodeck yazılımı, gerçek dünyadaki bir arabayı sürmek için sanal gerçeklik kullanan bir sürücüye olanak sağladığından, Black Panther’ın en heyecan verici anlarından biri bugün hayata geçti.“ dedi.

VentureBeat editörleri, konferansın en heyecan verici anlarından biri olarak tanımladıkları saniyelere ait görüntüleri, kısa da olsa YouTube’da paylaştılar.

2012 yılından beri NVIDIA‘nın düzenlediği GTC, geçen zaman içinde katılımcı sayısını üç katından fazla artırdı. Konferansı bu sene 8.000’den fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 26 Mart’ta başlayan GTC’de bu sene makine öğrenimi ve yapay zeka gibi son yılların en hararetli konularının ağırlık kazandığını görüyoruz.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Blockchain teknolojisi ve ötesi, Blockchain Venture Summit’te konuşuldu

Blockchain teknolojisi hızla ilerlemeye devam ederken, bu sektörün gelecekteki konumunu ve ötesinde neler olduğunu merak etmeye devam ediyoruz. Blockchain Venture...

Kapat