IPHaber
Son Yazılar

Genel


Notebook Üreticilerinin İşi Daha Fazla Zorlaşacak

Aralık 11, 2014 by admin in Genel with 0 Comments
note1

Tablet pazarının önemli üreticilerinden Quadro, yeni ürünü Soft Touch 101WS ile kurumsal pazara yönelik tabletler üretmeye başladı. 2014 yılında 100.000 adetin üzerinde kullanıcıya ulaşan Quadro’nun 2015 yılı hedefi yeni Windows 8.1 işletim sistemli tableti ile beraber 200.000 adete ulaşmak.

Quadro, yeni tablet üretimi ile kurumsal pazara giriş yaptı. Windows 8.1 işletim sistemli yeni Quadro Soft Touch 101WS tablet ile küçükten büyüğe herkesin, eğenceden iş dünyasına kadar pek çok amaca uygun ürünlerine bir yenisini daha eklemiş oldu. 2014 yılında, Türkiye’de 100.000’den fazla kullanıcının özel yaşamlarının vazgeçilmezi olan Quadro marka tabletler, Windows 8.1 işletim sistemli yeni Quadro Soft Touch 101WS tablet ile profesyonel kullanım için testlerini tamamladı ve üretime başladı.

Günümüzde mobil cihazlar, başta akıllı telefonlar ve tabletler olmak üzere hayatın vazgeçilmezleri arasında bulunmaktadır. Sosyal medya uygulamaları başta olmak üzere iletişim uygulamaları ve genel internet erişimi için yoğun kullanılan akıllı telefon ve tabletlere talep o kadar arttı ki, bu talep özellikle notebook pazarında ciddi daralmaya yol açtı. Fakat iş uygulamlarının kullanım ihtiyacı elbette azalmadı. İş uygulamalarını mobil kullanımda sürdürmek isteyen notebook kullanıcıları ise ya birisini tercih etmek zorunda kaldı ya da çift cihaz taşıma durumunu yaşadılar. Akılllı teknolojilerin öncü markası Quadro’nun yeni ürünü Soft Touch 101WS Tablet ise bu duruma son vermeye aday.

Quadro Soft Touch 101WS tablet bilgisayarlar; 4 Çekirdekli Intel işlemci, 2GB Bellek, 32GB Hafıza, 10,1” Ekran gibi üst özelliklere sahip olmasının yanı sıra Quadro intelligent Teknolojisini de içinde barındırıyor. Bu sayede kullanıcılar Windows 8.1 tabanlı yazılımlarını kullanıyor olmanın dışında tablet bilgisayarlarını konuşarak kumanda edebilecek hatta konuştuklarını yazıya çevirebilecekler. Ocak 2015’de Quadro üreticisi Tesla Teknoloji’nin seçkin dağıtıcıları üzerinden satışına başlanacağı açıklanan Quadro Intelligent Teknolojili tabletlerin piyasaya sunulması ile birlikte özellikle notebook üreticilerinin işi daha fazla zorlaşacak görünüyor.

Tablet, PC ve giyilebilir teknoloji ürünlerinden gözlük, akıllı saat gibi geniş üretim ve dağıtım ağına sahip Quadro üreticisi Tesla Teknoloji Genel Müdürü Serkan Gezici; “Windows işletim sistemine sahip tabletlerin yayılması ile birlikte profesyonel amaçlı kullanımlarda da notebook yerine tablet tercihi artacaktır.” dedi. Bu ürün grubunun çok daha fazla gelişeceğini belirten Gezici; Intel Core i3 ve Intel Core i5 işlemcili çok daha yüksek hızlara sahip ürünler geliştirdiklerini ve 2015 yılı ortasında bu ürünlerin de pazarda güçlü bir şekilde yer alacağını ifade etti.

Quadro Soft Touch 101WS’nin Öne Çıkan Özellikleri

• 4 Çekirdek teknolojili Intel ATOM Quad Core işlemcisi, Intel HD Grafik Kartı ve diğer yüksek performaslı donanımsal özellikleri ile tablet ötesi performans.

• Tabletle yeni tanışan ve diğer tüm kullanıcıların alışık olduğu Windows 8 ekran ve menüleri ile öğrenim ve adaptasyon süreci gerektirmeyen kolay kullanımlı ara yüz.

• Aşinası olduğunuz ve sürekli aktif olarak kullandığınız Microsoft Office gibi temel yazılımları kullanabilme ve bilgisayarınızla kolay senkronizasyon.

• 10.1″ IPS Teknolojisi, 10 Noktadan Dokunmatik ve (1280 x 800 Pixel) geniş ekranıyla ergonomik, kolay kullanım

• İnce şık ve hafif tasarımı (535gram) ile prestijli görünüm ve kolay taşınabilirlik.

• Yüksek kapasiteli bataryası (6000mAh) ile 8 – 10 saat kullanım süresi, gün boyu kullanım imkanı.

• Flash, Silver Light ve benzeri ara yazılımlarla yüksek uyumluluk. Sistem içi uygulamalarda, Internet ortamında interaktif sayfaları görüntüleme ve kullanımda yüksek uyumluluk, kusursuz performans.

• Her iki yüzünde yer alan yüksek çözünürlüklü kameraları sayesinde yüksek kalitede fotoğraflar, net ve akıcı görüntülü görüşme konforu.

• Yüksek kalitede görüntü aktarımı sağlayan HDMI video arabirimi sayesinde evde, işte okulda; TV, Projeksiyon ve benzer aygıtlar üzerinden görüntü aktarımıyla etkileşimli sunumlar, eğlenceli paylaşımlar.

• Akıllı Bilgisayar Teknolojisi “Quadro İntelligent Technologie”

The post Notebook Üreticilerinin İşi Daha Fazla Zorlaşacak appeared first on ITNetwork.

Source:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat