IPHaber

Mobil


Nokia Siemens Networks'e alıcı bulunamıyor

Temmuz 15, 2011 by admin in Mobil, Satın Alma with 0 Comments

Reuters’in geçtiği habere göre Nokia ve Siemens, Nokia Siemens Networks’ü satma konusunda gösterdikleri çabalardan bir sonuç almışa benzemiyor. Bu iki şirket, kâr etmekte zorlanan ortak girişimlerini satmak için geçtiğimiz yıldan bu yana çaba gösteriyordu.

MKM Partners analisti Tero Kuittinen konuyla ilgili olarak Reuters’e “Satış için bundan daha kötü bir zaman düşünülemezdi; LG ve ASML gibi Avrupa mobil cihaz pazarında faaliyet gösteren şirketlerin ekonomik durgunluğa doğru sürüklendiğine dair açık işaretler ortadayken, mobil cihaz pazarının sıkıntılı döneme girmesinin arefesinde bir mobil şebeke şirketini satmak zorlu bir mücadeledir.” şeklinde açıklama yaptı. Söylentiye göre, Siemens adına konuşan bir sözcü şirketinin Nokia Siemens Networks’ten mümkün olan en kısa zamanda kurtulmanın yoluna baktığı şeklinde bir açıklamada bulunmuş. Nokia Siemens Networks ortak girişimi 2007 yılında kurulmuştu.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Acarer : Mevcut Uygulamaları MVNO Değil, GSM Firmalarının Pazarlama Faaliyeti İçinde Değerlendiriyoruz – 1

Cep telefonu sektörünün önemli bir kavramı sanal operatörler. Mevcut bir operatörün networkünü kullanarak, pazarlama gücünü (müşteri-kullanıcı tabanını) ortaya koyan yapılar...

Kapat