IPHaber

Genel


Nokia N810 internet tablet (WIMAX)

Haziran 12, 2008 by admin in Genel with 1 Comment

Nokia, kablosuz internet iletişiminde yeni fırsatlara kapı açan Nokia N810 internet tabletini duyurdu. Cebe sığan boyutlardaki Nokia N810 tablet Wi-Fi kablosuz erişim sağlanan ortamlarına veya Bluetooth cep telefonlarına bağlanabiliyor. Kullanıcılar Nokia N810 internet tablet ile internet üzerinden görüşme yapabiliyor, e-postalarını kontrol edebiliyor, YouTube üzerinden video izleyebiliyor ve cihazın geniş, dokunmatik LCD ekranı ile klavyesini kullanarak web sitelerini güncelleyebiliyorlar.

Nokia N810 entegre GPS ve uydu haritası navigasyonu ile kullanıcıların rota ve yollarını bulmalarını sağlıyor. Nokia N810 ile ister evde, ister dışarıda olun e-posta mesajlarınızı okuyabilir, internette dolaşabilir, Skype ile görüşme gerçekleştirebilir ve cihazın entegre web karması ile görüntünüzü paylaşabilirsiniz. Nokia N810’un Kasım ayı ortalarından itibaren 337 Euro / 479 Dolar tahmini satış fiyatı ile piyasalara sunulması bekleniyor.

Nokia N810 cep bilgisayarı Linux tabanlı OS2008 işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Nokia N810’un kişiselleştirilebilir kullanıcı arayüzü ile Ajax ve Adobe Flash 9 destekli Mozilla web tarayıcısı gibi çeşitli yeni özellikleri bulunuyor. Cihaz ayrıca Bluetooth kulaklık desteği ile ses ve video uygulamalarına da cevap verebiliyor.

Nokia N810 ile yolunuzu asla kaybetmiyorsunuz. Entegre GPS özelliği kullanıcıların konumlarını belirlemelerini sağlarken önceden yüklenen haritalar ile çeşitli noktaların yerlerini de görebilmesine olanak tanıyor.

Wi-Fi bağlantı
Nokia N810 WiFi bağlantısı sayesinde seyahat veya çalışma ortamlarında sorunsuz bir şekilde bağlantı kurmanızı sağlıyor. 45 saate ulaşan müzik süresine sahip olan Nokia N810 opsiyonel olarak satın alınacak 10 GB kapasiteli bir flaş bellek kartı ile 7.500 adete kadar müzik parçası depolama olanağı da sunuyor. Cihazın 4.13 inç (10.5 cm) büyüklüğündeki geniş (800 x 480 piksel) LCD ekranı dikkat çekiyor.

Nokia dünya çapındaki yazılım geliştiriciler ve firmalar için destek hizmetlerinin yer aldığı Nokia Forum’u da tanıttı. Nokia Forum’da şu an için Symbian Series 40 ve Series 60 platformları üzerinde mobil uygulamalar geliştiren 3.4 milyondan fazla kayıtlı kullanıcı bulunuyor.

Nokia yetkililerinden Ari Virtanen’in açıklaması şöyle: “Nokia N810 Internet Tablet ürünümüz geleneksel bilgisayarın gücünü cebe sığan bir formatta kullanıcılara sunuyor. Cihazımızın açık standart teknolojiyi destekliyor oluşu çeşitli hizmet ve fonksiyonların tek bir cihaz çerçevesinde toplanmasını sağlıyor. Yeni Nokia N810 internet tabletimiz kullanıcılara Web 2.0 deneyimini kompakt ve şık bir tasarım eşliğinde sunuyor.”

Tagged , , ,

Related Posts

One Comment

  1. Arzu AlpayHaz 19, 2008 at 13:47

    wifi ve wimax olması güzel fakat gsm neden yok. bu teknolojiler hiçbir zaman gsm’in yerini tutamaz…

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
ZyXEL P2602HWL-D1A

ZyXEL P-2602HWL-D1A, ADSL modem ve VoIP fonksiyonlarını bir arada ZyXEL kalitesi ile sunuyor. Ses hizmetlerinin standart internet trafiğiyle birleşmesini sağlayan...

Kapat