IPHaber

Telekom


Nokia artık birinci değil!

Mayıs 18, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Samsung Batı Avrupa’da birinciliğe yükseldi!

Sonunda beklenmeyen oldu; Nokia, çok önemli bir bölgede tahtını kaybetti. İşte onu deviren diğer dev

Nokia, cep telefonlarında Batı Avrupa’daki liderliğini Samsung’a kaptırdı. Nokia, geçtiğimiz yılın ilk çeyreğine göre satışlarında yüzde 10.3’lük düşüş kaydetti ve bu senenin birinci çeyreğinde 12.6 milyon satış yaptı (toplam pazar payında yüzde 5’lik büyüme kaydetti). Samsung ise satışlarını yüzde 5.3 artırarak 13.2 milyon ürün sattı. Bu sayede Samsung, pazar payını yüzde 29’a taşıdı, Nokia ise yüzde 28’in altına kaldı.

Akıllı telefonlar segmentinde ise Apple az farkla önde. Amerikan üretici bu senenin ilk çeyreğinde 4.4 milyon iPhone satmayı başardı. Bu, geçen seneye göre yaklaşık yüzde 50’lik bir artışa tekabül ediyor. Apple’ın şu anki pazar payı ise yüzde 20.8.

Akıllı telefon işletim sistemlerinde ise Android, yüzde 35.7’lik pazar payı ile ezici bir üstünlüğe sahip. Apple’ın iOS’u onu yüzde 20.8 ile takip ediyor. Symbian ise 20.5 ile üçüncü.

Alıntı:veteknoloji

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Google’a 10 milyon Euroluk telif davası

Fransa'nın önde gelen üç yayınevi, Gallimard, Flammarion ve Albin Michel, ‘taklitçilik’ yaptığı gerekçesiyle internet devi Google'dan davacı olduklarını duyurdular. Davacı...

Kapat