IPHaber

Mobil


Nokia 1000 kişiyi işten çıkardı

Mart 23, 2012 by admin in Mobil with 0 Comments

2011 yılı Nokia‘nın umduğu gibi geçmedi. Büyük pazar kaybıyla birlikte şirket hem ciddi bir gelirden oldu hem de binlerce personelini işten çıkarmak zorunda kaldı. Windows Phone’lu Lumia modelleriyle birlikte bu gidişat bir nebze olsun değişecek gibi göründü ancak anlaşılıyor ki Nokia’da işler halen yola konulabilmiş değil. Şirket, Finlandiya’nın Salo şehrindeki fabrikasında çalışan 1000 işçinin işten çıkarılmasına yönelik işlemleri tamamladı. Karşılıklı görüşmeler sonucunda işten çıkarmaların toplu olarak değil, bir yıla yayılacak şekilde gerçekleşeceği bir düzenlemeye gidildi.
Yıl içinde en çok işten çıkarma ise temmuz ayında yaşanacak. Nokia’nın bu kararının altında üretim faaliyetlerini Asya’ya kaydırma ve yazılıma ağırlık verme planı yatıyor. Giderek kan kaybeden firmanın yeniden yapılanma için bunu yapması kaçınılmaz görünüyor.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Turkcell’le “bulut”ların üstünde!

Bulut bişim hizmetlerine yepyeni bir soluk getirmesede, Turkcell Süper Bulut, Turkcell’in kurumsal müşterileri için hazırladığı bulut bilişim hizmeti. Bu hizmetle...

Kapat