IPHaber

Eğitim


Netron, Apple eğitimine başlıyor

Mart 11, 2010 by admin in Eğitim with 0 Comments

Bilişim eğitiminin Türkiye’deki önemli kuruluşlarından Netron uzman danışmanlarıyla, giderek daha yaygın kullanılmaya başlanan Apple’ın Mac ürünlerine yönelik profesyonel eğitimler veriyor. Netron, özellikle klasik ve dijital tasarıma odaklanan işyerlerinde ve eğitim kuruluşlarında tercih edilen Mac ürünlerine yönelik eğitimlerle, bu konudaki nitelikli istihdam açığına çözüm üretmek amacında.

Apple Mac bilgisayarlar, profesyonel tarafta çok uzun süredir özellikle tasarım, dijital çözümler ve basın-yayın ile ilgili çalışmalarda dünyada en çok kullanılan ekipmanlardan… Ürünler, zengin kullanım özellikleri, sezgisel işletim sistemi ve görsel tasarımıyla da bireysel tercihler açısından da giderek daha yaygın bir kullanıcı kitlesine sesleniyor. Yeni işletim sistemi Mac OS X 10.6 Snow Leopard ve Mac OS X 10.6 Snow Leopard Server in özellikle digital medya, video streaming, podcast gibi videolu etkileşim, uzaktan eğitimde kullanılabilecek teknolojileri ile, Apple ürünlerinin çok daha popüler olmaları bekleniyor.

NETRON, özellikle profesyonel tarafta hem Mac kullanıp da kendini geliştirmek isteyen meslek sahiplerine ve hem de bu yönde yol alarak meslek sahibi olmak isteyen genç katılımcılara sesleniyor. Netron, Apple’ın Türkiye’deki Yetkili Eğitim Merkezi olarak, firmanın ürünleri konusunda uzmanlaşan kadrosuyla, profesyonel eğitimler sunuyor.

Netron, Apple’in yeni lanse ettiği Mac OS X 10.6 Snow Leopard ve Mac OS X 10.6 Snow Leopard Server işletim sistemlerinde, ülkemizdeki uluslarası Apple sınavlarından geçen ilk eğitmenleri de bünyesinde barındırıyor.

Netron Genel Müdür Yardımcısı Murat Bayraktar; ACSP (Apple Certified Support Professional), ACTC (Apple Certified Technical Coordinator), ve ACT (Apple Certified Trainer) belgelerine sahip Netron uzmanlarının “Snow Leopard” işletim sistemi konusunda, Apple Türkiye Distribütorü Bilkom’un iş ortaklarına ülkemizdeki ilk Snow Leopard eğitimini de Şubat ayında başarı ile verdiklerini belirtti. Murat Bayraktar, “Apple Mac OS X ve Mac OS X Sunucu eğitimleriyle ülkemizin bilişim ve iletişim alanlarında iyi yetişmiş insan kaynağına olan ihtiyacına yeni bir çözüm sunuyoruz. Eğitimler, dünyanın en iyi 3 teknik eğitim merkezinden biri olarak gösterilen Netron’un uzman danışmanlarıyla gerçekleşecek. Sağladığımız eğitimler, hem halen çeşitli kuruluşlarda çalışırken kendini geliştirmek isteyen hem de bu konuda kendine bir gelecek hazırlamak isteyen gençlerin ufkunu açacak.” diye konuştu.

Tagged , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Cepte kontör devri Nisan1'de bitiyor

1 Nisan tarihinden itibaren cep telefonlarına kontör yüklemek tarih oluyor.

Kapat