IPHaber

Genel


NativeSpot: Doğal reklam servisimiz Adrazzi modelini ve ismini değiştiriyor

Nisan 11, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
NativeSpot: Doğal reklam servisimiz Adrazzi modelini ve ismini değiştiriyor

İlk olarak bundan 3 yıl önce sizlerle paylaştığımız doğal reklam servisimiz Adrazzi bugün önemli bir değişikliğe gidiyor. Yeni nesil bir doğal reklam servisi olan Adrazzi artık yeni nesil bir doğal reklam platformu olarak hizmet verecek. Adı değişen servis NativeSpot olarak hayatına devam edecek.

Arda Kutsal’ın bugün Webrazzi Dijital 2018‘de duyurduğu yenilik, Webrazzi içinden çıkan ürünler yönüyle oldukça önem arzediyor. Kendimiz için geliştirdiğimiz servisler, markalar için de fayda sağlaması bizler için sevindirici.

O dönemden bu zamana trendini hiç kaybetmeyen doğal reklam modelinde bildiğiniz üzere platforma girerek Webrazzi, Sosyalmedya.co da dahil olmak üzere reklamverenler istediği kanala reklam verebiliyordu. Bundan sonraki süreçte ise platform görevi üstlenecek olan NativeSpot’ta ana odak yayıncılar olacak. Yayıncılar artık kendi reklam çözümleri ile markaların karşısına çıkabilecekler.

NativeSpot’u kullanacak ilk yayıncı: ekşi sözlük

Doğal akışın içerisinde yer alarak okuyucuyu daha az rahatsız eden ve daha fazla dönüşüme sahip olan reklam modeline sahip doğal reklam çözümü NativeSpot‘u platform olarak kullanacak ilk yayıncı ise ekşi sözlük olacak. Ayda 26 milyon aktif kullanıcının, 78 milyon kez ziyaret ederek, 400 milyonun üzerinde sayfanın görüntülediği, ekşi sözlük’te doğal reklam vermek isteyen reklamverenler Sponsorlu Entry girebilecekler. İlgilenenler reklam vermek için buraya tıklayabilirler.

EkşiSözlük haricinde Webrazzi’nin de NativeSpot platformunda yer alacağını belirtelim. Halihazırda Adrazzi hesabı olanlar artık işlemlerini NativeSpot üzerinden gerçekleştirebilirler. Yayıncı olarak doğal reklam çözümü kullanmak ve kendinize özel bir platformunuz olsun isterseniz NativeSpot’a yayıncı başvurusu yapabilirsiniz.

Sadece yayıncılar için değil e-ticaret siteleri için de NativeSpot

Bildiğiniz üzere e-ticaret sitelerinin de gelirlerinde reklamlar önemli bir yer edinmeye başladı. Amazon’un arama reklamlarında Google ile yarıştığı günümüzde, e-ticaret sitlerinin kendi reklam modellerini geliştirdiğini görüyoruz. Özellikle pazaryerleri için önemli bir reklam çözümü olacak NativeSpot ile platformunuzda yer alan mağazaların kendi ürün ve servislerinin reklamını yapmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Webrazzi Dijital 2018 gün boyu canlı yayında!

Dijital pazarlamaya dair trendleri, birbirinden değerli konuklarla birlikte konuşacağımız Webrazzi Dijital 2018 konferansımızı, gün boyu canlı yayınla takip edebilirsiniz. Webrazzi...

Kapat