IPHaber

Telekom


Myspace'e alıcı çıkmıyor

Haziran 30, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Bir zamanların gözdesi sosyal ağ devi, 150 kişiyi işten çıkarıyor ve sadece bu fiyata satılıyor!

Çevirim içi müzik platformu olan MySpace’in çalışan kadrosunda küçülmeye gideceği öğrenildi. Bugün itibariyle çalışanlarının %37,5’lik kısmını oluşturan kısmını işten çıkarması bekenen MySpace’in çalışan kadrosunda 400 kişi bulunurken, 150 kişinin işten çıkarılmasıyla bu sayı 250’ye düşecek.

Bu söylenti henüz MySpace tarafından resmî olarak doğrulanmasa da, TechCrunch isimli web sitesi, bu söylentileri MySpace’e yakın olan ama adını vermedikleri bir kaynakla doğruluyor. Gizli kaynağın üzerinde durduğu diğer nokta ise işten çıkarılacak olan 150 çalışanın bir geçiş aşamasına konulacağı ve birkaç hafta boyunca başka bir iş ararlarken maaş almaya devam edebilecekleri.

Geçtiğimiz Ocak ayında çalışanlarının %47’sini işten çıkaran MySpace’in bu yeni işten çıkarma olayı, MySpace’in satılacağı iddialarını tekrar gündeme getirdi. Bugün itibariyle imzalanması ve Cuma günü de duyurulması beklenen anlaşma sonucunda MySpace’i kimin alacağı henüz belli olmasa da, söylentiler Activision’ın CEO’su Bobby Kotick, Buzzmedia ve LivingSocial üzerinde yoğunlaşmakta.

Tüm bunların ardından AllThingsDigital adlı web sitesinin raporuna göre ise MySpace’in şu anki sahibi News Corporation, şirketi 20 ile 30 milyon dolar arasındaki bir fiyata satmayı planlıyor. Bu söylentinin ne kadar doğru olduğunu yakın zamanda göreceğiz.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Superonline kapanıyor

En köklü geçmişe sahip web sitelerimizden birisi olan Superonline.com kapanıyor. Siteyi ziyaret ederseniz göreceğiniz gibi ilk olarak karşınıza üstteki ibare çıkıyor ve tıkladığımızda...

Kapat