IPHaber

Genel


Musk’ın ‘alev-püskürtmeyen’ promosyon ürünü Kalifornia’da da kullanılabilecek

Haziran 4, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Musk'ın ‘alev-püskürtmeyen' promosyon ürünü Kalifornia'da da kullanılabilecek

Elon Musk‘ın, Boring Company’e bağış toplamak için geçtiğimiz Ocak ayında ön siparişe açtığı promosyon ürünü “alev püskürken silah” ABD’nin Kaliforniya eyaletinin gündemini uzun süredir meşgul ediyor.

Musk’ın tanıttığı promosyon ürünü geçtimiz Ocak ayında meclis üyesi Miguel Santiago tarafından eyalet meclisine taşınmış ve cihazın tehlike arz ettiği belirtilmişti. Hobi amaçlı kullanılmak üzere satışa sunulan promosyon ürünü, eyalet meclisinde değerlendirilmeye alınmış ve ürüne yönelik bir soruşturma başlatılmıştı.

Sonrasında ismi ‘ateş püskürtücü değildir‘ olarak değiştirilen ürünle ilgili Kaliforniya Meclisi kararını verdi. Buna göre eyalette ürünü kullanmaya yönelik kısıtların ortadan kalktığı belirtildi.

50.000 adet şapka satışının ardından önsiparişe açılan ürün, sadece 4 gün içinde 20.000 kopya satmıştı. Bu arada Musk, Twitter hesabından tanesi 500 dolardan satışa sunulan ürünün yakında kargolanacağını söyledi. Musk attığı tweette, meraklılarına dağıtımların bir hafta gibi bir süre sonra başlayacağının müjdesini verdi.

About to ship. @BoringCompany holding flamethrower pickup parties in a week or so, then deliveries begin. Check for details.

— Elon Musk (@elonmusk) May 26, 2018

Son olarak ürün, kısa mesafeli bir ateş püstkürtme kapasitesine sahip olduğu için ABD’de silah kategorisine girmediğini paylaşalım.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Uganda hükümetinden sosyal ağ kullanıcılarına “dedikodu” vergisi

Dünyanın bir bölümü ücretsiz internete erişmenin temel insan haklarından biri olması gerektiğini tartışırken ve bu hayali gerçekleştirebilmek için projeler geliştirirken...

Kapat