IPHaber
Son Yazılar

Genel


Motorola, büyük bir Wimax ihalesine imza attı

Ekim 26, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Motorola, İrlanda’daki Wimax şebekesinin tasarımını ve uygulamasını yapmak üzere Avrupa’nın önemli iletişim sağlayıcılarından Imagine ile anlaşma sağladı.

3.5 GHz spektrum bandında çalışacak olan Motorola’nın pazarda lider olan WiMAX altyapısı, Imagine’in, kırsal bölgeler de dahil olmak üzere daha yaygın bir abone tabanına ulaşmasını sağlayacak. Imagine ayrıca, broadband ve  “voice-over-IP” (VoIP) gibi diğer IP-tabanlı hizmetleri düşük maliyetlerle müşterilerine sunabilecek. Motorola’nın çözüm ortaklarına sunduğu NBBS uzaktan cihaz yönetimi yazılım platformu sayesinde Imagine, tüm WiMAX cihazlarına uzaktan erişip, konfigürasyonlarını yapıp arızaları gidererek yüksek kaliteli servis düzeyine düşük işletme maliyetleriyle erişebilecek. Böylece, yeni hizmetlerin devreye sokulması hızlanacak, gelirler artacak ve müşteri hizmetlerinde iyileştirme sağlanacak. Motorola, WiMAX ekipmanlarının yanı sıra Imagine’e kurulum, entegrasyon ve destek servisleri sağlayacak. Buna kompakt bir tasarım içinde artırılmış kapsama alanı ve kapasite sağlayan WAP 450 ve performansı artıran anten tekniklerini içeren WAP 800 gibi WiMAX Erişim Noktaları da dahil olacak.

Gerçekleştirilen bu iş ortaklığına göre Motorola, Imagine’a WiMAX ekipmanlarının yanı sıra kurulum, entegrasyon ve destek servisleri de sağlayacak. Buna kompakt bir tasarım içinde arttırılmış kapsama alanı ve kapasite sağlayan WAP 450 ve performans arttırıcı anten tekniklerini içeren WAP 800 gibi, WiMAX Erişim Noktaları da dahil olacak. Motorola ayrıca Imagine’a yüksek süratli mobil bağlantı sağlamak üzere USBw 100 modem; sistemle bütünleşik Wi-Fi® router ve VoIP portlarını içeren CPEi 775’i ile broadband ve VoIP hizmetlerinin kapsama alanını arttıran  CPEo 450’yi sunacak.

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat