IPHaber
Son Yazılar

Genel


Modemi tak, internete bağlan!

Mayıs 23, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Smile ADSL, ACS ile geliştirdiği “Tak – Çalıştır” modem sistemini Türkiye’nin kullanımına sunmaya başladı. “Tak-Çalıştır” modem sahibi kullanıcıların internete bağlanmak için modemde tanımlama yapmasına, kullanıcı adı- şifresi girmesine gerek kalmıyor.

Geliştirilen ACS (Auto Configuration Server) sistemi sayesinde “smile adsl teknik servisi”, abonelerinin kablolu veya kablosuz modemlerine direkt olarak ulaşabiliyor. Artık, internete bağlanmak için evlere veya işyerlerine servis gönderip bir kurulum yapılması gerekmiyor. Abone, modemin bağlantılarını yaptığı anda, sistem otomatik olarak kişiye özel olan yüksek güvenlikli bağlantı ayarlarını tanımlıyor.

Dolayısıyla abonenin internete güvenli biçimde bağlanmak için tanımlama yapmasına, kullanıcı ayarlarını girmesine vb. hiçbir işleme gerek kalmıyor. Aynı zamanda, kullanıcıya ait ADSL, telefon hizmeti ve kablosuz ağ şifreleri, hiçbir şekilde başka bir üçüncü partinin eline geçmiyor. Kullanıcıların modemlerini bilgisayar ve telefona bağlamaları yeterli oluyor.

Tagged , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat