IPHaber

3G&4G


Mobil operatörlerin garip yarışı

Eylül 24, 2010 by admin in 3G&4G, Mobil with 0 Comments

Kimi diğer operatörlerden olanlara iyi davranın, kimi diğer operatörlü gel benden bedava konuş, kimisi ise gel bana memnun kalmazsan faturanı ben öderim diyor.

Operatörlerin fiyat ve kapsama alanındaki rekabetleri sınır tanımıyor. Kullanıcıların birden fazla GSM hattı taşıma alışkanlıkları çok geride kaldı, fiyat avantajına göre o yöndeki operatörün hattını kullanmak demode oldu. Her yöne yapılan aramalarda sunulan cazip kampanya paketleri ile alışkanlıklar değişirken numara taşıma özelliğinin başlaması ile gerçek mobil kullanıcılar sayısı belirginleşti.

Kullanıcılar operatörlerini belirlerken her yöne kampanya fiyatlarını ve kapsama kalitesini göz önünde bulunduruyorlar. Ne yazik ki telefon görüşmelerinde şehir merkezlerinde istenen seviyelere ulaşılmışken semtlerde istenen verimler yok. Buna rağmen 3G data servislerine başlayan mobil operatörlerimiz servis kalitesi oturtulamadı.

Tagged , , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
IPTV Forum 2010 Istanbul'da

"IPTV Forum Doğu Avrupa ve Avrasya 2010 (IP&TV Forum Eastern Europe & Eurasia)" forumu, bu yıl ilk kez İstanbul'da düzenlenecek. Forum...

Kapat