IPHaber

Mobil


Mobil Internet kullananlar, bilgilerinize dikkat!

Mart 30, 2010 by admin in Mobil, Telekom with 0 Comments

Bazı mobil şebekelerin, internette gezinirken IP numarasını ortaya çıkartabileceği belirtilerek kullanıcıların tedbirli olmaları gereğine dikkat çekildi.

Berlin Institute of Technology Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak çalışan ve aynı zamanda bilgisayar güvenliğiyle ilgili araştırmalar yapan Collin Mulliner, geçtiğimiz hafta yapılan CanSecWest Konferansı’nda yaptığı konuşmada, konuya dikkat çekti. Bazı mobil şebekelerin, web sayfalarını mobil telefon ekranlarına göre yeniden formatlarken kullanıcının IP ve benzeri diğer bilgilerini görebildiğini belirten Mulliner, bunları web sitelerine gönderebildiğini söyledi.

Çok sayıda mobil operatörün, bir şekilde kullanıcı bilgilerini site sahipleriyle paylaştığını hatırlatan Mulliner, kimi zaman bu bilgilerin; SIM güvenlik numarası, müşteri hesap numarası, mobil telefon numarası gibi bilgileri de ihtiva edebildiğini kaydetti.

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
IPHaber.com yenilendi

Merhaba değerli IPHaber okuyucuları. Web sayfamızı değiştirdik, Halen güncelemeler devam etmektedir. Sizlere daha yeni ve güncel bilgiler vermek amacıyla çalışmalarımız...

Kapat