IPHaber

Telekom


Mısır'da VoIP yasak

Mart 26, 2010 by admin in Telekom, VoIP with 0 Comments

Mısır, mobil internet üzerinden Skype ve benzeri sistemler kullanılarak gerçekleştirilen çağrıları yasakladı. Mısır yasaları, bütün sesli aramaların devlete ait Egypt Telecom şebekesi üzerinden gerçekleştirilmesini gerektiriyor. Konuya mecralarında yer veren yayın organları, yasağın ADSL ya da diğer sabit erişimi kapsayıp kapsamadığı bilgisine yer vermediler.

Mısır’ın, getirdiği yasaklama ülkede faaliyette bulunan üç mobil operatör için bağlayıcılık teşkil ediyor. Vodafone, Mobinil ve Etisalat, geçtiğimiz hafta sonundan bu yana kullanıcılarının VoIP erişimlerini engelliyor. Mısır, VoIP erişimine yasaklama getiren tek ülke değil. Birleşik Arap Emirlikleri, VoIP hizmeti sunan uluslararası şirketlere lisans vermeyeceğini geçtiğimiz günlerde duyurmuştu.

Skype ve diğer VoIP servisi sunan şirketler, telefon şebekelerini bypass ederek ücretsiz görüşme yapılabilmesine olanak sağlıyor. Skype’ın, dünya çapında 500 milyonu aşkın kullanıcısı bulunuyor.

Tagged , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Superonline, tepkilere yanıt verdi

Bir önceki hafta okuyucularımzdan gelen şikayetler aracılığıyla duyurduğumuz Superonline 15 Nisan harekatında yeni bir gelişme yaşandı. En baştan kesinlikle sınrısız...

Kapat