IPHaber

Telekom


Mısır'da internet ve telefon kesik!

Ocak 28, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Mısır’da bugün yapılması planlanan gösteriler öncesi ülke genelinde internet erişimi kesilirken, cep telefonları ile de artık iletişimin sağlanamadığı bildirildi. Muhalefet, internetteki sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla on binlerce kişiye ulaşarak bugün Cuma namazı sonrası büyük bir gösteri yapmayı planlıyor.

Mısır’da dün internet erişiminin büyük ölçüde kesildiği belirtilirken, bugün ülke genelinde internet hizmetinin tamamen durdurulduğu aktarıldı. Ayrıcacep telefonuile iletişimin de artık sağlanamadığı gelen bilgiler arasında. Mısır’ın önde gelen muhalif gençlik örgütü 6 Nisan Hareketi, internetteki sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla 70 bin kişiye ulaşarak, bugün yönetime büyük bir gösteri yapma çağrısında bulunmuştu.

Bu arada başkent Kahire’de sabah saatlerinde güvenlik güçlerinin ana cadde ve merkezi bölgeden kaybolduğu belirtilirken, yaklaşık bir saat sonra polis ve özel güvenlik timine ait zırhlı araçların yeniden sokaklarda görüldüğü ifade ediliyor.

Gösteriler Kahire dışına da taşarken, Mısır hükümeti özel dün akşam özel birlikleri sokaklara dökmüştü. Mısır’daki başlıca muhalefet gücünü oluşturan Müslüman Kardeşler de üyelerine bugün yapılacak gösterilerde yerlerini alma çağrısını yapmıştı. Müslüman Kardeşler ayrıca bugün şafaktan önce liderlerinden en az 5 kişi ile eski milletvekillerinden 5 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Öte yandan Mısır İçişleri Bakanlığı, bugün Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’e karşı büyük bir gösteri yapmaya hazırlanan protestoculara karşı “kararlı önlemler” alacağı yönünde uyarıda bulundu.

Tagged , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Galatarasay'dan TT Arena'da baz istasyonu açıklaması

15 Ocak'ta Ajax maçı ile açılışı gerçekleşen, Ali Sami Yen Spor Kompleksi içindeki Türk Telekom Arena Stadı'nda açılış gününde ve...

Kapat