Millenicom'dan Kurumsal Müşterilere Yönelik Notebook Kampanyası

0
11

Alternatif telekom sektöründe PSTN tabanlı hizmetlerde yüzde 56 pazar payı ile lider durumda olduğunu açıklayan Millenicom Türkiye, bugün yeni bir kampanyanın tanıtımını gerçekleştirdi. Sabit telefon sektörüne yönelik kampanyada operatör tercihini Millenicom’dan yana kullanan kurumsal müşteriler notebook kazanıyor.

Alternatif telekom sektöründe PSTN tabanlı hizmetlerde yüzde 56 pazar payı ile lider durumda olduğunu açıklayan Millenicom Türkiye, bugün yeni bir kampanyanın tanıtımını gerçekleştirdi. Sabit telefon sektörüne yönelik kampanyada operatör tercihini Millenicom’dan yana kullanan kurumsal müşteriler notebook kazanıyor.

Millenicom Türkiye’nin hem kampanya tanıtımı hem de pazarın mevcut durumu ile ilgili bilgi vermek için düzenlediği toplantıya Millenicom Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve ETH Holding (European Telecommunication Holding) İcra Kurulu Başkanı Şevki Kuyulu, Millenicom Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Serdar Tarhan ve Millenicom Türkiye Pazarlama Grup Yöneticisi Meltem Cebeci katıldı.

Toplantıda ilk olarak bir sunum gerçekleştiren Millenicom Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Şevki Kuyulu firma ile ilgili kısa bilgiler verdikten sonra faaliyet alanlarından bahsetti. Millenicom Türkiye’nin 2004’de ofis açarak faaliyetlerine başladığını saha sonra ise sırasıyla Arama Kartları ve Call Shop sunumu, “1045” markasıyla arama bazında operatör seçimi uygulaması, A Tipi Telefon Hizmetleri ve “Doping” markasıyla ADSL2+ hizmeti vermeye başladığını söyleyen Kuyulu, kısa bir süre zarfında önemli yol kat ettiklerinin altını çizdi.

Şirket hakkında bilgi vermeyi sürdüren Kuyulu 2009 yılında Millenicom’un Holding olarak 170 milyon TL civarında ciro yaptığını, bunun 80 milyon TL’sinin Türkiye’deki ofisle sağlandığını belirtti. Bu süre zarfında arama kartı pazarının istedikleri oranda büyümediğini söyleyen Kuyulu bunun nedeni olarak ise bu sektörün dünyanın her yerinde etnik pazarlar vasıtasıyla büyümesi Türkiye’de ise böyle bir pazar oluşmayıp daha çok askerlik hizmetini yapanlarla sınırlı kalması olarak gösterdi.

Sunumunda Türkiye’deki telekom pazarını da değerlendiren Kuyulu, bu pazarın sadece sabit telefon hizmetleri ile yıllık yaklaşık 4,5 milyar TL’lik bir ciro oluşturduğunu söyledi. Kuyulu yayınlanan raporlara dayanarak yaptıkları değerlendirmede kurumsal müşterilerin abone bazında yüzde 23’e tekabül etmekle birlikte bireysel abonelere göre daha yüksek ARPU’ları nedeniyle aslında toplam cironun yüzde 40’ını oluşturduklarını belirtti.

Millencom’un da şu anda 55.000’inin üzerinde kurumsal aboneye STH (Sabit Telefon Hizmeti) sağladığını ifade eden Kuyulu, bu yıl sonuna dek 50.000 yeni kurumsal müşteri kazanmayı hedeflediklerini belirtti. Bu hedef doğrultusunda yeni bir kampanya başlattıklarını duyuran Kuyulu 15 Mayıs – 15 Haziran 2010 tarihleri arasında Millencom STH kullanmayı seçen ve 12 ay boyunca KDV hariç minimum 500 TL fatura üreten müşterilerine notebook hediye edeceklerini açıkladı.

Kuyulu “Her sektör ve büyüklükteki şirketler için tasarruf tedbirleri gündemdeki yerini koruyor. Firmaların önemli gider kalemleri arasında yer alan iletişim giderlerini, iş süreçlerini etkilemeden en aza indirmek büyük önem taşıyor. Millenicom Türkiye olarak sunduğumuz ekonomik hizmetlerle şirketlerin telefon görüşmelerini en tasarruflu şekilde yapabilmelerini sağlıyor, krizin etkilerine karşı verdikleri çabalara destek oluyoruz. Başlattığımız notebook kampanyasıyla özellikle KOBİ’lere yönelik önemli bir teknoloji desteği sağlıyoruz. Bu yıl sonuna kadar 50.000 yeni abone kazanmayı hedefliyoruz ancak bu sayıya çok daha önce ulaşacağımıza inanıyoruz,” diyor.

Toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Millenicom yetkililerine Turk.internet olarak biz de hedeflerini ve yaptıkları yatırımı sorduk.

Millenicom yetkilileri STH hizmetlerinde 2010’da ulaşmayı hedefledikleri kurumsal müşteri sayısının Türkiye’deki toplam kurumsal müşteri sayısının yüzde 5’i civarına tekabül ettiğini ediyorlar. Türkiye’de alternatif operatörlerin STH sunumunda bir takım sıkıntılarla karşılaştığını belirten yetkililer regülasyon kurumu olan BTK’nın daha aktif ve adaletli olması gerektiğini savunuyor.

Millenicom Türkiye olarak faaliyet gösterdikleri alanlarda çok ciddi yatırımlar yaptıklarını belirten firma yetkilileri insan kaynakları alanında Call Center’ları aracılığı ile 80 kişiye istihdam sağladıklarını, firmada çalışan eleman sayılarını da 30’dan 60’a çıkarttıklarını söylediler. Ayrıca 2009 yılı içinde gerek telekom altyapısı gerekse de Doping ADSL 2+ ürünü için 10 milyon Euro civarında yatırım yaptıklarını belirten yetkililer cirolarının 3’te birini yatırıma harcadıklarını ifade ediyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.