Millenicom'dan 'Doping'li internet

0
5

Ses iletişimi alanında hizmet veren Millenicom, bugün tanıtımını yaptığı “Doping” paketi ile internet pazarına girdiğini duyurdu.

Millenicom, bugün yaptığı basın toplantısında kendi altyapısı üzerinde ADSL2+ teknolojisiyle çalışan Doping internet iletişiminin, “Aynı fiyata 2 kat hız” avantajı sunduğunu söyledi.

Sunulan yeni hizmet ile 16 Mbps’a kadar olan internet erişim hızının destekleneceği belirtildi.

Millenicom pazara girerken sunduğu kampanya çerçevesinde ilk 5.000 kullanıcıya sunduğu 24 ay ve 12 aylık sürelerde değişen fiyat ve erişim hızı avantajları şöyle:

1 Mb/sn 4 GB fiyatına 2 Mb/sn 4 GB : Aylık 26,81 TL
1 Mb/sn sınırsız fiyatına 2 Mb/sn : Aylık 45 TL
2 Mb/sn sınırsız fiyatına 4 Mb/sn : Aylık 63,81 TL
4 Mb/sn sınırsız fiyatına 8 Mb/sn : Aylık 82,32 TL
16 Mb/sn sınırsız : Aylık 129 TL

Buna göre kullanıcılar ayda 26,81 TL’ye 1 Mbps 4 GB kotalı erişim hizmetini aynı fiyata 24 ay boyunca 1 Mbps yerine 2 Mbps hızında alabilecekler.

Sınırsız erişim paketlerinde ise aboneler hem “aynı fiyata 2 katı hız” avantajından yararlanacak hem de 12. ayın sonunda taahhüde bağlı kalmaksızın internet hizmetini değiştirebilecekler.

Bu erişim paketlerindeki sınırsız kavramı, Türk Telekom’un son açıkladığı tek tarifedeki 8 Mbps internet erişimi paketinden farklı olarak, her hangi bir kota kısıntısı getirmiyor. Türk Telekom son açıkladığı tarifede sınırsız bağlantılar için 15 GB’lık bir aylık kota kısıtlamasını getirmişti.

TELEFON HİZMETİ İLE BİRLİKTE

Millenicom yaptığı açıklamda isteyen kullanıcıların Doping internet tarifesi ile birlikte ses hizmeti de alarak telefon görüşmelerinde yüzde 50’ye varan tasarruf sağlayabileceklerini duyurdu.

Şirket, yeni internet paketi ile birlikte telefon aboneliği de yaptıranların, 300 dakika ücretsiz şehirlerarası görüşme yapabileceğini de söyledi.

YUZDE 10 PAZAR PAYI HEDEFİ

Basın toplantısında soruları yanıtlayan Millenicom Türkiye’nin bağlı olduğu European Telecommunication Holding’in CEO’su Şevki Kuyulu, hedeflerinin 5 yıl içinde internet pazarında yüzde 10’luk paya sahip olmak olduğunu açıkladı.

Kuyulu şöyle devam etti:

“Doping ile birlikte ADSL pazarının yeniden şekillenerek hız kazanması ve Türkiye’de toplam 6 milyona ulaşan internet abone sayısının 2012 yılı sonuna dek 13 milyonun üzerine çıkması bekleniyor. Millenicom, Doping ADSL2+ hizmetiyle bu süre sonunda 10 pazar payına ulaşmayı hedefliyor.”

Kuyulu aynı dönemde içerisinde pazarda Türk Telekom’un iştiraki olan TTNet dışındaki tüm altertantif servis sağlayıcıların yaklaşık yüzde 30’luk pazar payına ulaşacağını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.