Microsoft’tan Google Çalışanına Ödül

0
26

Windows 8.1 ve IE 11’in önizleme sürümleri için Güvenlik Ödül Programı’nı açıklayan Microsoft, ilk ödülleri dağıtmaya başladı. IE11’de hata bulan Google mühendisi para ödülü kazandı.

Windows 8.1 ve Internet Explorer 11 sürümleri için Güvenlik Ödül Programı’nı geçtiğimiz ay sonunda duyuran Microsoft, ilk ödülleri dağıtmaya başladı. 26 Haziran tarihinde yayınlanan önizleme sürümleri için önemli sorun, açık ve hata bildirimleri yapıldığı ifade ediliyor.

Bu hafta Microsoft BlueHat blogundan resmi blogundan açıklama yapan üst düzey güvenlik yöneticisi Katie Moussouris, ödül programlarına yoğun bir karşılık aldıklarını ve iki hafta gibi kısa bir süre içerisinde bir düzenden fazla sorunun kendilerine iletildiğini duyurdu. Ayrıca, Internet Explorer 11 hata ödülü için yapılan bir başvurunun da doğrulandığı ve gönderici ile iletişime geçildiği bilgisini paylaştı.

İlk açıklamasında ödülü kazanan kişinin adını vermeyen Moussouris, kişisel Twitter hesabından ödül kazanan Ivan Fratric’i tebrik ederek ilk ödül sahibinin kim olduğu konusundaki merakları giderdi.

Google’da güvenlik mühendisi olarak çalışan Fratric’in ne kadar ödül kazandığı tam olarak bilinmezken, Microsoft bu kategoride 11 bin Dolar’a kadar ödül dağıtacağını önceden duyurmuştu. Ivan Fratric geçtiğimiz yıl da Microsoft BlueHat güvenlik programı yarışmasında 50 bin Dolar ödül kazanmıştı.