IPHaber

Güvenlik


Microsoft’tan 100 Bin Dolar Ödül

Ekim 9, 2013 by admin in Güvenlik, Yazılım

Haziran ayında Microsoft Güvenlik Ödül Programı’nı duyuran şirket en büyük ödülünü verdi. Güvenlik sistemini aşan yeni bir tekniği keşfeden James Forshaw, 100 bin dolarlık ödüle layık görüldü.

Microsoft’un Haziran ayında duyurduğu güvenlik ödül programında araştırmacılar ödüllerini almaya devam ediyor. İlk ödülü programın duyurulmasından kısa bir süre sonra Google çalışanı Ivan Fratric almıştı.
Birkaç gün önce 
Internet Explorer 11’de açıklar bulan 6 araştırmacıyatoplamda 28 bin doların üzerinde ödül dağıtıldı.   
microsoft1381299050

100 bin dolarlık en büyük ödülün sahibi ise dün açıklandı. Microsoft Mitigation Bypass ödülüne hak kazanan James Forshaw adlı araştırmacıWindows 8.1’de yer alan güvenlik sistemini aşan yeni ve benzersiz birteknik keşfetti.

Microsoft Blue Hat blogundan yapılan resmi açıklamada 100 bin dolarlıködülü ilk kazanan isim olan James Forshaw tebrik edilidi. Açıklamada ödül programlarının bitmediği belirtilerek, endüstride süren en büyük satıcı ödül programı olarak gelişimini sürdürdüğü de hatırlatıldı.

 

 

Önceki yazıyı okuyun:
Google’dan ücretsiz HTML5 reklam hazırlama uygulaması Web Designer (Video)

Google, resmi blog’u üzerinden yayınladığı açıklama ile yeni uygulaması Web Designer‘ı tanıttı. Banner tarzında hareketli reklamların hazırlanmasını sağlayan yazılım, HTML 5altyapısıyla dinamik bir yapı...

Kapat