IPHaber

Genel


Microsoft HoloLens alışveriş merkezlerinde deneyimlenebilecek

Ağustos 17, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Günümüz teknoloji dünyasının en önemli konularından biri olan artırılmış gerçeklik teknolojisinden sizlere defalarca bahsetmiştik. Bu teknolojinin en büyük sorunu ise büyük kitlelere ulaşamıyor olması. Bu durumu değiştirmek isteyen Microsoft, artırılmış gerçeklik gözlüğü olan HoloLens‘in alışveriş merkezlerinde ücretsiz olarak deneyimlenmesine imkan sağlayacak.

Kiralama seçeneği sunulmuştu

Microsoft’un bu hamlesi ile birlikte alışveriş merkezlerine gelen kullanıcılar Microsoft mağazasındaki demo alanlarında HoloLens’i ücretsiz olarak deneyimleyebilirler. Geçtiğimiz Şubat ayında yaklaşık 5 bin dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan HoloLens için kiralama seçeneği sunulduğunu da sizlere aktarmıştık.

Buna benzer başka bir adım da Magic Leap One ve AT&T iş birliği ile atılmıştı. AT&T mağazalarında satışa sunulan artırılmış gerçeklik gözlüğü olan Magic Leap One, mağazaya gelen müşteriler tarafından ücretsiz olarak deneyimlenebiliyordu. Tabii ki bu imkanın ABD’deki belirli mağazalar ile kısıtlı olduğunu da hatırlatalım.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kişiler arası yemek alışverişi girişimi: CookMapp

CookMapp, kişilerin birbirleri arasında yemek ve kültür alışverişi yapabildiği sosyal bir uygulama olarak faaliyet gösteriyor. Uygulama tıpkı ikinci el eşya...

Kapat