IPHaber

Genel


Metro Ethernet'e talep hızla artıyor

Haziran 30, 2008 by admin in Genel with 0 Comments
Yıldız Bilişim Grubu şirketlerinden Global İletişim, Metro Ethernet hizmetinde iddiasını artırdı.

Global İletişim, internet kullanımında dünyada kullanılan son teknoloji Metro Ethernet hizmetini kurumların kullanımına sunuyor.

Global İletişim Satış ve Pazarlama Koordinatörü Murat Küçüközdemir, Metro Ethernet ile kurumlara internet, ses ve şube bağlantıları hizmeti verdiklerini kaydederek, “Kurumlara yönelik iddiamızı artırdık. Yılsonuna kadar 3 kat büyüme hedefliyoruz” dedi.

Küçüközdemir, Türkiye’de geçmişi henüz 3 yıl öncesine dayanan Metro Ethernet’in, ses ve veri taşımada çok yeni ancak en ileri teknoloji olduğunu belirterek, kurumların, hız ve fiyat avantajı nedeni ile hızla bu hizmete yöneldiğini kaydetti. Metro Ethernet hizmetinin, şirketlere, işletme maliyetlerini düşürmekten, Network’ün büyütülmesinde kolaylığa kadar pek çok avantaj sağladığını vurgulayan Küçüközdemir, şöyle devam etti: “İnternet kullanımında kurumlara yüzde 10, internet ve şube bağlantılarında % 25, internet, şube bağlantıları ve ses hizmetlerinde ise yüzde 35’e varan fiyat avantajı sağlıyoruz. Ayrıca kurumun yapısı ve isteğine göre hizmetlerimizi şekillendirebiliyoruz.”

Yıl sonu hedefi 200 kurumsal müşteri
Türkiye genelinde, Hewlett Packard, Boydak, Metis, Medikal Park, Turkish Do&Co gibi büyük kurumlara hizmet verdiklerini söyleyen Küçüközdemir, şöyle devam etti: “Metro Ethernet teknolojisine, Türkiye’ye gelmesi ile birlikte ilk yatırım yapan şirketlerden biriyiz. Hizmet kalitemiz konusunda en önemli dayanağımız ise, entegre projelerde ve proje yönetimi konusunda uzman ekibimiz. Global İletişim olarak, tüm veri ve iletişim uygulamalarında, sürekli ve kaliteli hizmetiyle sektörün en güçlü ve en güvenilir şirketi olmayı hedefliyoruz. Şu an Türkiye çapında 50’den fazla kurumsal müşteriye hizmet veriyoruz. Yılsonuna kadar bu sayıyı 200 kurumsal müşteriye yükseltmeyi hedefliyoruz.”

Maliyetleri düşürüyor
Metro Ethernet’in kurumlara sağladığı avantajlar hakkında da bilgi veren Küçüközdemir, “Metro Ethernet, en ileri teknoloji olduğu için servis seviyesi de en yüksek seviyede. Tüm servisler tek altyapıdan verilebildiğinden maliyetleri önemli ölçüde düşürüyor. 5 mbps – 1000 mbps band genişliği sağlıyor. Uzun vadede yatırım korunmuş oluyor çünkü 5 mbps hizmet alan bir müşteri, 1000 mbps’a kadar ilave yatırım yapmak zorunda kalmıyor” dedi.

Metro Ethernet hizmetinin bir diğer avantajının ise esnek bant genişliği olduğunu söyleyen Küçüközdemir, “Bu hizmet ile internet kullanım içeriğinde genişleme oluyor. Yani daha yüksek bant genişliği ihtiyacı tüm hizmetlerin kullanımı artıyor. Tüm bunların yakın geçmişe kadar maliyeti oldukça yüksekti” diye konuştu.

Her hizmete ayrı fatura derdine son
Küçüközdemir, hizmetlerini Global olarak tek elde topladıklarını, dolayısıyla müşterilerinin, faturada da tek muhataplarının olduğunu, internet, noktadan noktaya ve ses faturalarının tek bir kurumdan geldiğini kaydetti. Küçüközdemir şunları söyledi: “Müşterilerimizin faturada tek bir muhatabı var o da biziz. Ayrıca biliyorsunuz Metro Ethernet hizmetinin verilebilmesi için yeraltına fiber optik kabloların döşenmesi gerekiyor. Bu hizmeti almak isteyen ancak bölgesinde, fiber optik kablo yatırımı bulunmayan müşterilerimizin, belli taahhütler vermesi halinde bu yatırımını da kısmen veya tamamen Global olarak biz karşılıyoruz.”

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Global İletişim'den kurumsal ses de kampanya

Ülker'i de bünyesinde bulunduran Yıldız Holding Bilişim Şirketleri'nden Global İletişim, kurumsal müşterilerine yönelik iki ayrı kampanya başlattı. Ses ve data...

Kapat