IPHaber

Genel


Mercedes’ten otonom ve elektrikli konsept model: Mercedes Vision Urbanetic

Eylül 10, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Sadece otomotiv endüstrisinin değil teknoloji dünyasının da en sıcak konularından biri olan sürücüsüz otomobillerle ilgili her geçen gün karşımıza yeni bir haber çıkıyor. Volvo‘nun tamamen otonom olan konsept aracı 360c’yi sizlere aktarmıştık. Bugün ise Mercedes, fütüristik konsept modeli olan Mercedes Vision Urbanetic‘i duyurdu.

Mercedes Vision Urbanetic ile sürücüsüz otomobiller konusunda rakiplerinden çok daha farklı bir yol izleyen Mercedes, tek model ile iki farklı soruna çözüm olmaya hazırlanıyor. Sürücüsüz otomobillerin gelecekte hem şehir içi ulaşım hem de taşımacılık için kullanılması bekleniyor.

12 kişilik taşıma kapasitesi

Mercedes Vision Urbanetic’in en büyük avantajı ise modüler yapısı sayesinde hem şehir içi ulaşım hem de taşımacılık için kullanılabilmesi. Passenger ve Cargo olmak üzere iki farklı modüle sahip olan Mercedes Vision Urbanetic, Passenger modülü sayesinde aynı anda 12 kişiyi taşıyabiliyor.

Tamamen internete bağlı bir araç olacak olan Mercedes Vision Urbanetic, sahip olduğu yazılım sayesinde gelen talebe göre modüller arasında değişiklik yapacak.

Aracınız ile taşımacılık yapmanız gereken durumlarda ise Mercedes Vision Urbanetic’in Cargo modülünü kullanarak sürücüsüz bir kargo aracına kavuşmuş oluyorsunuz. Ana aracın herhangi bir modüle bağlı olmadan çalışabildiğini de ekleyelim. Mercedes Vision Urbanetic konsept modelinin tamamen elektrikli olarak tasarlandığını da belirtelim.

Mercedes’in kendini otomotiv firması olarak değil de ulaşım odağında servis sağlayıcı olarak belirtmesi ile dikkatimizi çeken lansmanı aşağıda izleyebilirsiniz.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Sıkça Sorulan Sorular: WhatsApp Yıldızlı mesajlar özelliği nasıl kullanılır?

Webrazzi TV‘de yayınlanan Sıkça Sorulan Sorular programımızın yeni bölümünde WhatsApp'taki Yıldızlı Mesajlar özelliğini ele alıyoruz. Bazen ailelerimiz konuşma içinde geçen...

Kapat