IPHaber

Genel


Mercedes’e ilk defa Alman olmayan bir CEO elektrikli araç odağıyla geliyor

Eylül 27, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Alman araç üreticisi Daimler, 2019’dan itibaren CEO koltuğuna geçecek ismi belirledi. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Daimler AG’nin bir sonraki CEO’su Ola Kaellenius olacak. Kaellenius, şirketin en tepedeki koltuğuna geçerek bir geleneği de yıkacak. Bu, 130 yıllık tarihinde şirketin ilk kez Alman olmayan bir CEO’ya kavuşacağı anlamına geliyor.

Kariyerine 1993’de Daimler’deki bir eğitim programı ile başlayan Kaellenius, 2015 yılında Daimler’in Yönetim Kurulu koltuğuna yerleşmişti. Kaellenius’in CEO olması ile birlikte şirketin yapısında büyük bir değişikliğe de gidilmesi bekleniyor.

Elektrikli araç üretme konusunda geç adımlar attığına yönelik eleştiriler alan Daimler’in ajandasında, Kaellenius yönetiminde otomotiv sektöründe karlılık getiren iş modelleri var. Şirketin bu arada yapısında değişikliğe gidecek otomobil, kamyon ve mobil servisler olarak üç ana bölüme ayrılması planlanıyor.

Şirketin 12 yıllık CEO’su Dieter Zetsche’nin ise görevini bırakmasının ardından şirketin Denetleme Kurulu’nda görev alması bekleniyor.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Sony, Fortnite için cross-platform beta sürecini başlattı

Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz Haziran ayında Sony‘in PlayStation 4 oyun konsolu için Fortnite'ın cross-platform özelliğini engellediğini sizlere aktarmıştık. Kısacası geniş kitlelere...

Kapat