IPHaber

Genel


MasterCard, İrlanda Ofisi için blockchain uzmanı arıyor

Nisan 16, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
MasterCard, İrlanda Ofisi için blockchain uzmanı arıyor

Finansal hizmet sağlayıcı MasterCard, İrlanda’daki varlıklarını arttırmak için Dublin’de bulunan merkezlerine 175 yeni çalışan alacaklarını duyurdu ve yerel bir yayın olan Irish Tech New’a göre bu 175 kişi içinde blockchain uzmanlarına da ihtiyaçları var.

Finansal ödemeler alanında yenilikler peşinde olan MasterCard, yazılım mühendisi, veri güvenliği uzmanları ve blockchain uzmanları arayışı içinde.

İrlanda İş, İşletme ve İnovasyon Bakanı Heather Humphreys, ülkenin uluslararası fintech şirketleri için cazip bir konum haline geldiğini ve bunun da hükümetlerinin yeni politikaları sayesinde gerçekleştiğini belirtti. hükümetlerinin bilgi temelli sektörleri İrlanda’ya yatırım yapmaya çekmek için çok çalıştığını belirten Humphreys, bu çalışmaların MasterCard’ın Dublin’deki yatırımı gibi yatırımlar ile meyvelerini vermeye başladığını anlattı.

Geçtiğimiz Mart ayında MasterCard, Venezuela’nın Petro’su gibi devlet tarafından çıkartılmış kripto paralara sıcak baktığını açıklamıştı. 2016 yılında ise MasterCard, blockchain teknolojisi üzerinden anlık kredi kartı ödemeleri ile ilgili bir patent başvurusunda bulunmuştu.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Almanya Ekonomi Bakanı: “Elektrikli araca yatırım yapın, yoksa kaybedersiniz.”

Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, Alman otomotiv sektörünün ağırlıklı olarak elektrikli araç teknolojisine yatırım yapması gerektiğini söyledi. Altmaier, global alanda...

Kapat