IPHaber

Genel


Mahkeme, “sabit ücretsiz fatura” işine son dedi

Mayıs 6, 2008 by admin in Genel with 0 Comments

İstanbul 4. Tüketici Mahkemesi, Türk Telekom’un her ay aldığı “sabit ücreti” haksız bularak aboneye iadesine ve bundan sonra da “sabit ücretsiz fatura” göndermemesine karar verdi.

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Beykoz Şube Başkanı Aysel Can Ekşi, ev ve işyerindeki 6 ayrı sabit telefonundan alınan sabit ücretlerin tarafına iadesi ve iptali için giriştiği hukuk mücadelesini kazandı. Beykoz Tüketici Hakem Heyeti’nin Ekşi’yi haklı bulması üzerine Türk Telekom’un itirazı, İstanbul 4. Tüketici Mahkemesi’nde görüşüldü. İtirazı dün karara bağlayan mahkeme, Aysel Can Ekşi’yi haklı bularak Türk Telekom’un itirazını reddetti. Aysel Can Ekşi, sabit ücretleri faiziyle birlikte geri almak için bugün icra takibi başlatıyor. Tüketiciler Haftası’nda tüketici lehine mahkeme kararı çıkmasından dolayı sevinçli olduğunu söyleyen Aysel Can Ekşi, Türk Telekom’u sabit ücret uygulamasına son vermeye çağırdı. Şirketin buna yanaşmaması halinde abonelerin tek tek Türk Telekom’a ihtar çekmesi gerektiğini ifade eden Ekşi, “Bununla ilgili ihtarname örnekleri Tüketici Dernekleri Federasyonu’nun internet sitesinde var. (tudef.org.tr)” dedi. Mahkeme kararı olduğu için İstanbul 4. Tüketici Mahkemesi’nin kararı emsal teşkil edecek.

Tagged , , , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
IPTV'ye özel şirketler talip oluyor…

Türk Telekom’un tekelinde olan sabit hat şehiriçi telefon hizmetlerinin başka şirketlerce verilmesine imkan sağlayan kararının üzerinden tam yedi ay geçti....

Kapat