IPHaber

Telekom


Lübnan'da, VoIP Kullanımına Yasaklama

Temmuz 2, 2010 by admin in Telekom, VoIP with 0 Comments

Lübnan Telekomünikasyon Bakanlığı, şirketlerin VoIP kullanmalarını yasakladı. Bakanlık, bu kararına gerekçe olarak devlet gelirindeki kayıpları gösterdi.

Bakanlığın, kişisel VoIP kullanımına karşı olmadığı, kurumsal manada bu teknolojiyi kullanmaya yetkili tek kuruluşun yine Telekomünikasyon Bakanlığı olduğu belirtildi. İnternet üzerinden ses transferine olanak sağlayan VoIP konusunda 9 Haziran’da bir bildiri yayımlayan bakanlık, teknolojinin “hukuk dışı” kullanımıyla mücadele edileceğini duyurmuştu.

Bakanlık kaynaklarının verdikleri bilgilere göre, Lübnan devleti uluslararası konuşmalar dolayısıyla yılda 150 milyon dolara yakın bir gelir elde ediyor. Bu kaynağın bir kısmı, kamu kurumların finansmanında ve hatta borçlarının itfasında değerlendiriliyor.

Lübnan’da, 2002 yılında kabul edilen yasalara göre VoIP teknolojilerinin kurumsal alanda kullanımı yasaklanmış bulunuyor. Telekomünikasyon Bakanlığı’nın, yasadışı VoIP görüşmelerin izinin sürülmesi için özel bir birim kurduğu ve bunun için özel bir yazılımın geliştirildiği belirtiliyor.

Alıntı: turk.internet.com

Tagged , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Red Hat ve Cisco sanallaştırma için bir araya geldi

Açık kaynak çözümleri sunan Red Hat ve Cisco; Cisco Virtual Network Link(VN-Link) teknolojisi ve Red Hat Kurumsal Sanallaştırma çözümlerini birleştirerek...

Kapat