IPHaber

Genel


Lisa, Hande Enes’ten 300 bin TL yatırım aldı

Ekim 9, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Instagram‘da hangi fotoğrafın daha çok beğeni alacağını söyleyen yerli bir uygulama olan Lisa‘yı geçtiğimiz yılın Ağustos ayında sizlere tanıtmıştık. Tarık Demir ve Orkan Yılmaz tarafından 2016 yılında kurulan Lisa, Hande Enes‘ten yatırım aldığını duyurdu. Şirket değerlemesinin açıklanmadığını fakat Hande Enes tarafından yapılan yatırımın 300 bin TL olduğunu belirtelim.

500 bin fotoğrafı analiz etti

2017 yılının Şubat ayında iOS platformu için kullanıma sunulan Lisa, geçtiğimiz Nisan ayında ise Android kullanıcılarına da hizmet vermeye başladı. 140’tan fazla ülkeden indirme alan Lisa, bugüne kadar yaklaşık 500 bin fotoğrafı analiz ederek 150 binden fazla Instagram paylaşımında kullanıldı.

Lisa’nın en popüler olduğu ülkeler arasında ise Rusya, ABD, İspanya ve Fransa yer alıyor. Şu an Instagram postlarının etkileşimlerini tahmin eden Lisa, kullanıcı kitlesi büyüdükçe, görsellerin insanların beğeni içgüdüsünü nasıl etkilediğini daha iyi çözümlemeyi, bir sonraki aşamada ise yapay zeka teknolojilerini geliştirerek, mevcut görselleri daha fazla etkileşim alacak hale dönüştürmeyi ve hatta bu görselleri sıfırdan oluşturmayı hedefliyor.

Uygulamalarında günlük hayatımızdaki birçok şeyi değiştirecek olan yapay zeka teknolojisini ürünlerinin merkezine koyan Lisa ekibi, yapay zeka konusunda aynı heyecana sahip olan Hande Enes ile yollarına devam edecekleri için mutlu olduklarını dile getirdi. Dilerseniz Lisa uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook’un video sohbet aracı Portal ve Portal+ ön siparişe açıldı

Ürettiği teknoloji ve araçlarla bir süre önce sosyal ağ tanımının dışına çıkmayı başaran Facebook, Amazon Echo benzeri Portal ve Portal+...

Kapat