IPHaber

Telekom


LinkedIn kullananlar: Adınızla reklam yapılıyor!

Ağustos 12, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

LinkedIn kullananlar: Adınızla reklam yapılıyor!Facebook’un gizliliğimizi hiçe saydığının zaten farkındayız. Aynı şekilde Google’da öyle. Bu firmalar kişisel bilgilerinizi, attığınız mesajları, e-postaları takip ederek sizin ilgi alanlarınıza uygun reklam çıkartma hedefindeler. “Oturup da adam bakmıyor ya” diye de düşünebilirsiniz. Fakat belki de çok kişisel bir olayı arkadaşınıza e-posat yoluyla ya da Facebook üzerinden anlatmak istediğinizde, en kötü ihtimalle bir botun bu konuşmalarını kaydettiğini de düşünmeniz gerekli.

Bu kervana “profesyonellerin sosyal ağı” LinkedIn de katıldı. Kimselere haber vermeden, müsaade istemeden LinkedIn kullanan tüm kullanıcıları sosyal reklam programına davet eden şirket bu sayede üçüncü kişilerin size uygun reklam vermesini sağlayacak. Hem de profilinizin “gizli, özel” olmasına bile bakmadan.

Sessiz sedasız bu “saygısızlığı” yapan LinkedIn, diğer bir yandan da aslında isterseniz sosyal reklam programından ayrılmanıza imkan tanıyor. Bunu yapmak için ayarlar ekranından bir kaç işlem yapmanız gerekiyor.

1 – Sağ üstte adınızın yazdığı yere tıklayın, açılan menüden “Settings – Ayarlar”ı seçin.

2 – Ekranın alt kısmındaki menüden “Account – Hesap”ı seçtin.

3 – Açılır menüden “Manage Social Advertising – Sosyal Reklam Ayarı”nı seçin.

4 – Son olarak “LinkedIn may use my name, photo in social advertising – LinkedIn benim ismimi, fotoğrafımı sosyal reklam programında kullanabilir” kutucuğundaki işareti kaldırın ve “Save – Kaydet”e basın.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Airties 'Tivibu Ev' Hizmeti için TTnet'ten 33.000 Yeni Sipariş Aldı

AirTies, Türkiye’nin önde gelen telekomünikasyon firmalarına hizmet vermeye devam ediyor. İletişim ve eğlence firması TTNET de Tivibu Ev hizmetini kullanıcılarına...

Kapat