IPHaber

Donanım


LG’den Akıllı Ampul!

Mart 24, 2014 by admin in Donanım, Mobil, wireless

Güney Koreli teknoloji devi LG’nin dün tanıttığı akıllı ampül, Smart Lamp sayesinde telefonunuza gelen bildirimleri fark etmek çok daha kolay olacak.

Çevremizdeki cihazlar her geçen gün akıllanıyor ve bize daha fazla yardımcı olmaya başlıyor. Güney Koreli üretici LG’nin dün tanıttığı yeni nesil L
ED
lamba, Smart Lamp ile bu akıllanma bir adım daha ileriye taşınıyor.

Android ve iOS işletim sistemlerine sahip tüm cihazlar ile uyumlu olarak çalışabilen Smart Lamp, telefonunuza gelen bildirimleri algılayıp, ortam ışığını gelen bildirime göre değiştirebiliyor. Arama geldiğinde de yanıp sönerek telefon sahibini uyaran Smart Lamp, cihaza Bluetooth ve WiFi aracılığıyla bağlanabiliyor.

32 USD fiyat etiketine sahip olan Smart Lamp’in şu an için sadece Güney Kore’de satışa çıkacağı söylenirken, Türkiye ve geri kalan ülkelere gelip gelmeyeceği belirtilmemiş.

lgsmart

Philips ile Rekabet Başladı!

Akıllı lamba dediğimizde akla gelecek ilk isimlerden bir tanesi de Philips. Özellikle iPhone üzerinden kontrol edilebilen LED ampul ile Philips, LG’nin karşısına dişli bir rakip olarak çıkıyor.

 

 

Önceki yazıyı okuyun:
Doğru yolu Motorola buldu, klasik tasarımlı akıllı saat Moto 360 puanları topladı

Dürüst olmak gerekirse, kimse Motorola’nın bu kadar şık bir akıllı saatle gelmesini beklemiyordu. Google’ın giyilebilir teknolojiler için Android Wear’i duyurmasının hemen ardından,...

Kapat