IPHaber

Genel


Letgo, yeni kategorisinde öğrencilere ücretsiz eşya dağıtıyor

Eylül 12, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Dünyanın en önemli ikinci el alım-satım platformlarından biri olan letgo, Türkiye’de ders başı yapacak olan 700 bini aşkın üniversite öğrencisi için #ÖğrenciyeEşya iyilik hareketini başlatarak “Ücretsiz Eşya” kategorisini kullanıma açıyor.

Ev kiralarının yükselmesiyle yakında okullarına dönecek öğrenciler için zor dönemler de kendini göstermeye başlıyor. Kiraların yanında birçok ürünün ve eşyanın fiyatlarının artmış olması, başka zorlukları da beraberinde getiriyor. Bu zorlukları bilen kullanıcılar artık, kullanmadıkları eşyalarını ücretsiz eşya kategorisine yükleyerek aynı bölgede eşya ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırabilecekler. Böylelikle aynı bölgede yaşayan öğrenciler bu eşyalara ulaşarak, kurdukları öğrenci evlerini ihtiyaçları doğrultusunda tamamlayabilecek.

Ailelerinden uzakta yaşayan öğrenciler için kısıtlı imkanlarla yaşanabilir bir ev kurmayı hedefleyen letgo’nun bu yeniliği, özellikle bütçe açısından birçok öğrenci için fayda sağlayacak diyebiliriz.

Gençlerin öğrencilik dönemindeki yüklerini bir nebze olsun hafifletebilmek için #ÖğrenciyeEşya hareketini başlattıklarını belirten letgo Türkiye Genel Müdürü Onur Kavak, bugün başarılarıyla gurur duyduğumuz birçok kişinin, imkansızlıklar ile baş ederek eğitimini tamamladığını ve bugünlere geldiğini söylerken, letgo olarak bu fikirden yola çıkarak; aile evinden çıkıp yeni bir hayat kurmaya hazırlanan gençlerle destekçileri buluşturacakları bir iyilik hareketi başlatmaya karar verdiklerini açıkladı.

#ÖğrenciyeEşya hareketine katılmak isteyen kullanıcıların yapması gereken ise çok basit. Letgo uygulamasını açıktan sonra “Ücretsiz Eşya” kategorisinden istedikleri eşyayı listemeleri ve ihtiyacı olanlarla iletişime geçmeleri yeterli olacak.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Deloitte, yapay zeka tabanlı platform Magnetic Media’yı satın aldı

Deloitte, odağında yapay zeka (AI) olan New York merkezli pazarlama şirketi Magnetic Media Online'ı satın aldığını duyurdu. Deloitte attığı bu...

Kapat