IPHaber

Genel


Leap Montion’dan 100 dolara sanal gerçeklik gözlüğü: North Star

Nisan 10, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Leap Montion'dan 100 dolara sanal gerçeklik gözlüğü: North Star

Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında 50 milyon dolar yatırım alan sanal ve artırılmış gerçeklik girişimi Leap Montion, uygun fiyatlı sanal gerçeklik gözlüğü ile karşımızda. Sensörlerle hareket takibi teknolojisi sunan Leap Montion’ın Project North Star ismindeki sanal gerçeklik gözlüğü jestle kontrol özelliğine de sahip olacak.

100 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması beklenen Project North Star, içinde Leap Montion tarafından geliştirilen hareket takip sensörlerini barındıracak. Jestle kontrol özelliğine sahip olan sanal gerçeklik gözlüklerinin fiyatları düşünüldüğünde rakiplerine oranla oldukça uygun bir fiyata sahip olan North Star, 1600 x 1440 piksel çözünürlüğünde iki ekrana sahip olacak.

LCD panel kullanacak

3,5 inç büyüklüğünde olacak olan ekranlar, LCD paneller kullanacak. Firmanın el takip sistemine sahip olacak olan North Star’ın ekranı 100 derecelik bir görüş açısı sunuyor. 120 Fps olacak olan North Star, el takip sistemi için ise 180 derecelik bir açı sunuyor.

North Star modeli ile 100 dolara oldukça detaylı parmak ve el takibi vadeden Leap Montion, North Star projesini hayata geçirebilirse sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojisinin önemli oyuncularından biri haline gelebilir. Leap Montion ve North Star projesini ile ilgili yeni detaylar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yatırımcı gruplar Mark Zuckerberg’i istifaya çağırıyor

Güçlü bir aktivist yatırımcı grubu Mark Zuckerberg'in ABD Enerji ve Ticaret Komitesine yapması planlanan ifadesinde bulunan yeni sorumsuzluk kabullerini gerekçe...

Kapat