IPHaber

Mobil


Kuzey Kore’den yabancılara internet izni

Şubat 22, 2013 by admin in Mobil, Telekom, Yazılım

Kuzey Kore’de yabancıların cep telefonları, iPad ve diğer mobil cihazlarından internete girerek tweet atma, Skype kullanma ve internette arama yapmalarına izin verileceği bildirildi.

130222geceuzay.hlarge

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(ABD Savunma Bakanlığı’nın yayımladığı uydu fotoğrafı, gece vakti Kuzey ve Güney Kore’yi gösteriyor)

Koryolink, Korea Post Telekominikasyon Şirketi, Mısır merkezli Orascom Telekom Medya ve Teknoloji Holding SAE işbirliğinde başlayacak uygulama kapsamında, başkent Pyongyang’da yaşayan yabancıların cep telefonlarından, iPad ve diğer mobil cihazlarından, mobil internet ve 3G kullanarak tweet atma, Skype kullanma ve internette arama yapabileceğini duyurdu.
Kuzey Kore’de cep telefonunda 3G hizmeti veren Koryolink şirketi, geçen  ay ülkeye gelen yabancıların kendi telefonlarını kullanmak için telefon ya da SIM kart kiralayabileceklerini açıklamıştı.Yeni uygulamaya Mart ayı içerisinde geçilmesinin planlandığı kaydedildi. Ülkede halen Kuzey vatandaşlarının mobil internete ulaşımına izin verilmiyor.

Önceki yazıyı okuyun:
ABD’de FCC Başkanlık Direktifi Doğrultusunda Spektrumda Yer Açma Konusuna Ağırlık Veriyor

ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC), lisanlanmamış spektrumu %35 oranında arttıracak bir tasarı üzerinde çalışıyor. FCC'den onay alan ancak resmi bir...

Kapat