IPHaber

Mobil


“Kullanıcı hırsızı” Windows!

Mart 14, 2013 by admin in Mobil, Yazılım

En çok Android kullanıcılarını “çaldı.”

Windows Phone kullanıcıları artıyor! Peki ama bu artış Android’den mi, iOS’tan mı daha çok götürüyor.

Windows_Phone_8_4596_11

 

 

 

 

 

 

 

Akıllı telefon pazarı her zaman büyük değişikliklere gebe olsa da, içlerinden en çok göze çarpanı Windows’un imza attığı olay olsa gerek. Kantar Worldpanel’in yaptığı araştırmaya göre, 2012 yılında halihazırda kullandıkları platformu bırakarak Windows Phone’a geçen en büyük kitle Android kullanıcıları oldu.

2012 yılı itibarıyla yaklaşık 700 bin yeni kullanıc kazanan Windows Phone, bu anlamda yüzde 240’lık bir artış yakaladı. Yeni kullanıcıların yüzde 17’sini eski Android’liler oluşturdu ve bunların çoğu Nokia Lumia 800 ve HTC Windows Phone 8X’i tercih etti.

Android’in yanı sıra, yeni Windows Phone kullanıcılarının yüzde 6’sı BlackBerry ve yalnızca yüzde 2’si Apple kullanıcısıydı. Geri kalanlar ise, hayatlarında ilk kez cep telefonu sahibi olanlardı.

Öte yandan Android, Windows Phone’a yaklaşık 119 bin müşteri kaptırmasına rağmen, pazar payını yüzde 56.2’ye çıkararak bu alandaki liderliğini sürdürdü. Android’i takiben iOS yüzde 30.6, Windows Phone ise 2012 yılını yüzde 6 ile kapattı

Önceki yazıyı okuyun:
Bilişim Sektörü, Birleşme ve Satın Alma İşlemleriyle Büyümeye Devam Edecek

2012 yılını 43 işlemle enerji sektörünün ardından ikinci en hareketli sektör olarak tamamlayan Türkiye bilişim sektöründe 2013 yine umut vaat...

Kapat