IPHaber

Genel


Küçük işletmelerde sanallaştırma

Nisan 20, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Herkes sanallaştırmanın veri merkezindeki donanım karmaşasını azalttığını, iş yükünü desteklediğini, felaket kurtarma esnekliği getirdiğini, maliyetleri düşürdüğünü ve en temelde gezegenimizi tehlikeli karbon salınımlarından koruduğunu biliyor. Fakat küçük bir sır var: Sanallaştırmayı benimseyenler için birçok tehlike mevcut ve bir hata tüm hayallerinizi mahvedebilir.

Potansiyel yanlış adımların fazlalığı InfoWorld Test Center editörlerinden Doug Dineley’e baş sallatıyor. “Sanallaştırma karşı konulamaz faydalar sunuyor ancak aynı zamanda boğulmanıza da neden olabilir.”

IT ekibinizin sanallaştırma için hazırlıksız olduğunu ve eğitime ihtiyaç duyduğunu fark etmeniz sizin için şaşırtıcı olabilir. Ya da sunucu ortamınızı sıkıca kavramanın en azından bir aylık bir süreç gerektireceğini bilmemek tökezlemenize neden olabilir. Gizli maliyetleri karşılamak veya yeni ekipmanlar satın almak için kaynak oluşturmanız yönünde baskı görebilirsiniz; evet bir sunucu konsolidasyon projesi için yeni sunuculara ihtiyacınız olacak. Bu ve diğer riskleri başarıyla yönetseniz dahi, sanallaştırma üreticilerinin performans söylemleriyle gözünüz kör olabilir.

haberin devamı http://www.computerworld.com.tr/kucuk-isletmelerde-sanallastirma-detay_1751.html

Tagged

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Digiturk IPTV

Yıllardır internet ve mobil servislerinde içeriğin ne kadar önemli olduğunu yazıp çiziyoruz. Yurtdışındaki örneklere baktığımızda güçlü yerel içeriğin her zaman...

Kapat