IPHaber

Güvenlik


Kriptolu Akıllı Telefon Furyası Sürüyor!

Mart 6, 2014 by admin in Güvenlik, Mobil

Kişisel gizliliğe yönelik kaygılar artarken yüksek güvenlikli cihazlar son birkaç aydır tanıtılmaya devam ediyor. Bunlardan biri de FreedomPop şirketinin yeni cihazı oldu.

Kişisel verilerin ve iletişimin gizliliğine yönelik kaygılar her geçen gün artıyor. Bu nedenle son dönemde yüksek güvenlikli ve kriptolu telefonlar revaçta. Art arda yeni modellerin gün yüzüne çıktığı pazarda boy gösterecek son cihazFreedomPop şirketine ait.

128 bit ile şifrelenen görüşmeler

Kod adını eski NSA analisti Edward Snowden’dan alan yeni cihaz “Snowden Phone” olarak adlandırılıyor. Ticari ismi Private Phone olan cihazın 128 bitşifreleme ile tüm ses ve metin çağrılarını yüksek koruma altında tutabildiği belirtiliyor.

mob

Anonim web tarama için VPN

Ayrıca, cihazın anonim web tarama için VPN özelliği de bulunuyor.Samsung‘un neredeyse 3 yaşındaki cihazı Galaxy S2‘nin donanımına sahip Private Phone’un yüksek performanslı birincil telefon değil, güvenlik amaçlı ikincil telefon olarak kullanılması ön görülüyor.

Önceki yazıyı okuyun:
Microsoft, Video Paylaşım Sitesi Dailymotion’ın Bir Bölümünü Satın Almaya Yakın

Fransız Telekom şirketi Orange’ın sahibi olduğu video sitesi Dailymotion’a sürpriz alıcı çıktı. CEO Stephane Richard’ın yaptığı açıklamaya göre Orange ile...

Kapat