IPHaber

Genel


Kraft Heinz, gıda endüstrisi için 100 milyon dolarlık bir yatırım fonu kuruyor

Ekim 8, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

ABD merkezli gıda devi Kraft Heinz, gıda endüstrisini hedefleyen, tedarik zinciri teknolojisi ve e-ticaret gibi gıda endüstrisi kavramlarına odaklanan bir girişim sermayesi fonu başlattığını açıkladı.

Kraft Heinz, gıda teknolojisi şirketlerine yatırım yapacak olan Evolv Ventures adlı yeni bir firmanın kurulması için 100 milyon dolar harcadı. Şirket, Chicago merkezli fonu yönetmek için NBCUniversal ve GE Capital tarafından bir araya getirilen bir yatırım grubu olan Peacock Equity’nin kurucu üyesi Bill Pescatello‘yu işe aldı. Pescatello, gıda endüstrisinde teknoloji ve yeni modellerin yol açtığı bir dizi aksamanın olduğunu, fakat Evolv Ventures’ın tedarik zincirleri, lojistik, e-ticaret ve doğrudan tüketiciye yönelik projeler üzerinde çalışan girişimlere odaklanacağını söyledi.

Kraft Heinz, Philadelphia, Heinz ve Oscar Mayer gibi ikonik markaları geliştirme konusunda uzun bir geçmişe sahip olsa da Evolv Ventures, Heinz’in hızlı büyüyen gıda girişimlerine olan ilgisini hızlandıracak diyebiliriz.

Heinz bu yatırım alanına giren ilk gıda şirketi değil. 2016 yılında, Kellogg Company bir girişim fonuna 100 milyon dolar yatırım yaparken, Bloomberg’ün haberine göre General Mills Inc., Kite Hill ve Beyond Meat gibi şirketlere yatırım yapmak için fon kullanmıştı.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Fortnite, sadece iOS platformundan 300 milyon dolar gelir elde etti

2018 yılının en popüler oyunu olmayı başaran Fortnite, iOS platformunda önemi bir başarıya imza attı. Sadece geçtiğimiz Mayıs ayında 296...

Kapat