IPHaber

Telekom


Korsan indirenin interneti kesilecek

Temmuz 10, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

ABD’de artık bilgisayarlarına korsan müzik veya film indirenler önce bir uyarı alacak, devam edenlerin internet bağlantıları ya yavaşlatılacak ya da tamamen kesilecek. Ülkenin önde gelen internet servis sağlayıcı şirketleri ile Hollywood ve müzik sektörü arasında yapılan anlaşmaya göre; korsan müzik veya film indirilenler tespit edilip, önce en fazla altı kez e-posta yoluyla uyarılacak. Uyarıyı dikkate almayanların internet bağlantıları yavaşlatılmaya başlanacak. Servis sağlayıcı şirketin uygun gördüğü durumlarda ise bağlantı kesilecek.

Saray’dan destek
İnternet servisi sağlayıcı firmalar arasından “Verizon Communications Inc”, “Comcast Corp”, “Time Warner Cable Inc”, “Cablevision Systems Corp and AT&T Inc”in katıldığı anlaşma, bazı film stüdyoları, bağımsız film yapımcıları ve plak şirketleri ile yapıldı. ABD hükümeti de gelişmeye destek verdi. Beyaz Saray, “Bu gelişmenin korsanı azaltacağından eminiz” yorumu yaptı. Sadece ABD’de korsan müzik ve film sektörü 373 bin iş kaybına, 16 milyar dolar da zarara neden oluyor.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
“Seninki kaç santim?”

Sosyal medya, kısa sürede çok sayıda insana ulaşmayı mümkün hale getirmesi ve interaktif yapısı sayesinde sivil toplum örgütlerinin en etkili...

Kapat