IPHaber

Genel


KoçSistem’in Yapay Zeka Maratonu’nu OPTIMAC kazandı

Ağustos 8, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
KoçSistem'in Yapay Zeka Maratonu'nu OPTIMAC kazandı

KoçSistem, yeni nesil girişimcilik platformu TechSquare ile kurum içi çalışanlara ve girişimlere özel bir “Yapay Zeka Maratonu” gerçekleştirdi. Bir ay boyunca KoçSistem içerisinde hayata geçen maratona şirket içi ve dışından toplam 12 takım katıldı.

Finans, perakende, enerji ve otomotiv sektörlerinde maliyet optimizasyonu sağlayacak, verimliliği artıracak ve müşteri deneyimini iyileştirecek iş fikirleri sunan takımlar, mentorları liderliğinde çalışarak çeşitli projeler geliştirdi. Temmuz ayında gerçekleştirilen değerlendirme sonucunda, Gelişmiş Süreç Kontrol sistemlerini yapay zeka kullanarak iyileştiren “KoçSistem’in Yapay Zeka Maratonu’nu OPTIMAC kazandı” projesi birincilik ödülü ile TechSquare Hızlandırma Programı’na katılmaya hak kazandı.

Yapay Zeka Maratonu’na dair görüşlerini bildiren KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, KoçSistem olarak girişimciliğin güçlenmesi ve yaygınlaşması için çalışmalarının devam ettiğini, girişimcilerin iş fikirlerini geliştirirken ihtiyaç duydukları teknolojiyi sunmak ve girişimciler arasında iletişim köprüsü kurmanın önemli olduğunu söyledi. Akarca ayrıca, KoçSistem olarak başta inovasyon ve girişimcilik olmak üzere Türkiye’nin ekonomik refahını artıracak her oluşuma destek verdiklerini sözlerine ekledi.

KoçSistem’in Techsquare platformu ile farklı sektörlerden girişimcilerin açık inovasyon kültürünü desteklerken kurum içi inovasyonu artırmayı hedeflediğini de belirtelim.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Snapchat Suudi prensten yüzde 2,3 hisse karşılığı 250 milyon dolar yatırım aldı

Snapchat sadece bu çeyrekte 353 milyon dolar değer kaybına rağmen hayatta kalabilmek için Suudi kraliyet ailesinden nakit yatırım aldı. Prens...

Kapat