IPHaber

Genel


KoçSistem'in 'Pixage' Digital Signage uygulaması Premier Lig'de

Ekim 15, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Almanya Basketbol Ligi’ne sponsor olduğunu açıklayan Beko’dan sonra, şimdi de Arçelik ve KoçSistem geliştirdikleri ‘yeni nesil sayısal yayıncılık’ çözümüyle İngiltere Premier Lig’deki 20 kulüp stadına girdi. Hedef, 35 kulübe ulaşmak

İSTANBUL – Arçelik, KoçSistem’in Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen ve ‘yeni nesil sayısal yayıncılık’ çözümü olarak lanse ettiği ‘Pixage’ projesiyle dijital iletişim ve pazarlamada yeni bir mecra yarattı. ‘Pixage’ KoçSistem’in yazılımı ve Arçelik’in bilgisayar ve televizyonlarıyla internet üzerinden,

kişiselleştirilmiş mesajları en doğru ve hızlı şekilde hedef kitleye ulaştırmayı hedefliyor.
‘Pixage’ ile bir merkezden kontrol edilen içeriklerin aynı anda çok sayıda alana iletilebildiğini kaydeden Arçelik Pazarlama Direktörü Murat Şahin, “Sistemi kendi bayilerimize kurduktan sonra, zor olanı seçtik ve İngiltere pazarına girdik. Bu yıl İngiltere Premier Lig’deki 20 kulübün stadında kendi oluşturdukları içerikle bizim dijital sistemlerimiz yer alacak. Önümüzdeki yıl ise 35 kulübe ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Taraftarla iletişim
Türkiye’deki Beko Basketbol Ligi’nden sonra geçtiğimiz ay da Almanya Basketbol Ligi’ne ‘Beko Basketball Bundesliga’ olarak adlarını verdiklerini hatırlatan Murat Şahin, İngiltere’de de ilk olarak Liverpool ile başladıklarını, bugün Anfield Road Stadyumu’na gidildiğinde tüm kurumsal alanlarda hatta VIP salonlarında dahi Beko’nun yer aldığını söyledi.
Murat Şahin, KoçSistem’in yazılımıyla Liverpool FC TV’nin içeriklerinin Beko ekranlarında yayınlandığını belirterek, ikinci projelerinin de West Bromwich Albion olduğunu kaydetti. Üçüncü stadın da Sheffield United olduğunu vurgulayan Şahin, “Her kulüp kendi içeriğini ve taraftarıyla iletişimini kendisi yönetecek. Ardından İskoçya’da Celtic, Blackburn Rovers ve Queen’s Park Rangers’la devam edeceğiz” diye konuştu.

‘Bayilerin işleri katlandı’
‘Pixage’ sistemini ilk olarak kendi bayilerinde kurduklarını anlatan Murat Şahin, şöyle devam etti:
“Merkezimizden sistem aracılığıyla, bayilerimize farklı içerikler gönderiyoruz. Örneğin, İstanbul’daki bir bayimizde yeni ürünler içeriği oynatılırken, Antalya’da klima tanıtımı yapıyoruz. Şu anda yaklaşık 540 bayimizde ortalama bayi başına 15-20 adet televizyon yayın yapıyor. Bu sayı, önümüzdeki yıl 1500’e çıkacak. Bayiler sistemden çok memnun. Bu sayede işlerin neredeyse iki kat arttığı belirtiliyor. Çünkü mağazalarda bütün ürünlerin sergilenmesi mümkün değil. Müşteri ekran üzerinden üç boyutlu olarak tüm ürünleri inceleyip, istediği özellikleri katıp, çıkartabiliyor. Dolayısıyla satış yapmak daha kolay oluyor.” Bayilerden sonra, Fida Film’le de bir projeye başladıklarını belirten Şahin, şu anda 50 sinema salonunda ‘Lobby TV’ hizmetiyle sürekli değişen ‘bugünkü program’, ‘gelecek program’ ve ‘pek yakında’ trafiğini kontrol ettiklerini ifade etti.
Murat Şahin, hızlı değişim çağında ürünlerini teknolojiyle sürekli yenileyerek, tüketiciye en hızlı ve doğru hizmetleri sunmayı hedeflediklerini belirtti.

AVM, otel ve bankalarda…
‘Pixage’ uygulamasında HD kalitesinde yayın yaptıklarının altını çizen KoçSistem Satış-Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Barış Öztok da, sayısal yayıncılığın, mesajların tüm dünyaya internet üzerinden iletilebilmesini sağlayan ve her ekranın yayın akışının özelleştirilebileceği bir yayıncılık uygulaması olduğunu kaydetti.
Pixage ile Full HD video, sunum, fotoğraf, 3D grafik, metin, ses, web sayfası, video üstünde kayan yazı gibi uygulamaların mümkün olduğunu belirten Öztok, “Sistem, alışveriş merkezleri, hastaneler, oteller, bankalar, havaalanı, ofisler ve billboardlar gibi çok sayıda farklı alanda kullanılabilir” dedi.
Pixage’in pazarlama alanında çağır açtığını düşündüklerini söyleyen Barış Öztok, müşteriye satın-alma alanında direkt ulaşılabildiği için satış rakamlarını doğrudan artırabileceğini belirtti. Barış Öztok, Pixage’in reklamverenler için de yeni bir reklam mecrası haline geleceğini ifade etti.

Ürünle ilgili ek bilgi almak için PDF

Pixage demosu için tıklayınız.

Tagged , , , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bilgi Dedektifliği Kursu açılıyor

EC-Council Türkiye temsilcisi AcademyTech, 16 Kasım tarihinde düzenleyeceği 5 günlük seminer ile EC-Council CHFI sertifikasyonu eğitimi verecek. Yurtdışından gelecek ve...

Kapat