KoçSistem, iki ödül birden aldı

0
7

KoçSistem’in İstanbul’daki veri merkezinde kurulan demo merkezi, şirketlere projelerinin çalışılabilirliğini deneme fırsatı sunarken iş yapış şekillerinde de önemli avantaj imkanı yakalamasına olanak sağlıyor.

Geleneksel sunucu ve depolama ürünlerinden farklı mimaride entegre edilmiş bir sistem olan Exadata ile KoçSistem’in uzman ekip desteğini alan şirketlerin maliyetlerini yüzde 70 oranında düşürmesi ve yüksek hacimli verilerin 10 kata kadar daha hızlı sorgulanması hedefleniyor. Verilerin daha güncel olmasına da imkân tanıyan bu teknoloji, KoçSistem müşterilerine hız, maliyet tasarrufu ve yüksek performans vaat ediyor.

Tüm bunların yanı sıra önem sırasına göre kaynak ataması ve performans artışı sağlayan ürün, manuel veri depolama yönetimini ortadan kaldırırken, rutin DBA görevlerini otomatize ederek DBA ihtiyacını da azaltıyor.

Exadata Demo Merkezi’nin, Exadata testlerini yapmak için yurtdışına giden şirketler için önemli avantajlar sağladığını belirten KoçSistem Veri Merkezi Çözüm ve Hizmetleri Direktörü Gökalp Bahçeli, merkezin şirketlere sunduğu hizmetleri şu sözleriyle özetliyor: “Exadata, hem müşteriye özel hem de paylaşımlı hizmet verilebilecek bir çözüm olması nedeniyle KoçSistem için stratejik değer taşıyor. Şirketimiz, yatırım yapmak istemeyen, yüksek kapasiteye ihtiyacı olmayan ama Exadata’nın yüksek performansından faydalanmak isteyenler şirketlere donanım sağlama dışında Exadata’nın kurulum, danışmanlık gibi profesyonel hizmetlerini de sunuyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.