IPHaber
Son Yazılar

Manşet


Koçnet artık Vodafone Net ismi altında hizmet verecek

Aralık 14, 2011 by admin in Manşet, Telekom with 0 Comments

Bu yılın Temmuz ayında alternatif telekom operatörlerinden Koçnet’i bünyesine katan Vodafone, satın alma işleminin Rekabet Kurumu tarafından onaylanması ertesinde Koçnet’in ismini Vodafone Net olarak yeniledi.

Vodafone Türkiye ile Koç Holding arasında imzalanan ve Koçnet firmasının hisselerinin %99.9’unu 30 milyon TL karşılığında Vodafone’a geçiren anlaşma ile birlikte Vodafone Türkiye ADSL, mobil internet ve mobil/sabit ses hizmetlerinde ürün gamını genişletirken, yine bu yılın Mart ayında gerçekleştirdiği Borusan Telekom satın alımının üzerine bir büyümeyi daha hayata geçirmiş oldu.

Vodafone Türkiye CEO’su Serpil Timuray, konuyla ilgili açıklamasında Vodafone Net’in gücüyle, Vodafone Türkiye için yepyeni bir dönemin başladığını belirtirken, Koç.net satın alımı ertesinde sabit hizmet gelirlerini iki kattan fazla, ürün ve hizmet portföyünü üç kat, altyapı hizmet noktalarını 1.5 kat ve sabit operatörler üzerinden taşınan dakikayı da iki kat büyüttükleri ifade etti.

Koçnet anlaşması ile birlikte, sadece sabit hizmetler odaklı çalışan sayılarının yaklaşık üç katına çıktığını açıklayan Timuray sözlerinin devamında şunları dile getirdi:

Müşteri odaklı programımızın kurumsal müşteri segmentine yönelik önemli bir hamlesi olarak ilk olarak Borusan Telekom’u Vodafone Türkiye bünyesine katmıştık. Koç.net de bundan böyle Vodafone Net ticari ismi ile faaliyetlerine devam edecek. Vodafone Net, 2009 yılında başlattığımız ve yükselen bir grafikle sürdürdüğümüz müşteri odaklı stratejik programımızı geleceğe daha güçlü taşıyacak bir kilometre taşı niteliğindedir. Zenginleşen insan kaynağımız ve kuvvetlenen teknolojik altyapımız ile müşterilerimize 125’ten fazla ürün ve hizmet sunacağız.

Vodafone Türkiye olarak amacımız, Türkiye’deki tüm işletmelere gelişim odaklı yenilikçi uygulamalardan en uygun koşullarla faydalanma ve tek elden tüm telekom ihtiyaçlarını karşılayarak tasarruf etme olanağı sunarken, Türk iş dünyasının rekabet gücünün artmasına da katkıda bulunmak.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat