IPHaber

Satın Alma


Klima üreticisi Airfel’i Japon Daikin aldı

Temmuz 11, 2011 by admin in Satın Alma with 0 Comments

Sanko Holding şirketlerinden ısıtma, soğutma ve havalandırma markası Airfel’i Japon klima şirketi Daikin satın alıyor. Hisse devrinin Rekabet Kurumu ve gerekli diğer onaylar sonrasında tamamlanacağı bildirildi. Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Isıtma Soğutma Grup Başkanı Sami Konukoğlu, satışın uzun süren pazarlıkların ardından gerçekleştiğini belirterek, “Sanko Holding olarak dünya çapındaki markalarımızla farklı sektörlerde faaliyet gösteriyoruz. 2023 vizyonuyla oluşturduğumuz stratejik planımız çerçevesinde istikrarlı bir büyüme hedefliyoruz. İklimlendirme sektörüne önem vermemize rağmen Daikin’in teklifinin Airfel’i geleceğe taşıyacak, markaya büyük değer katacak bir fırsat olduğunu gördük” diye konuştu.

Daikin Europe NV Başkanı Masatsugu Minaka da 2010 yılında 900 milyon euro olan Türkiye klima pazarının 2015’te 1 milyar 700 milyon euro’ya ulaşacağını ve böylece Türkiye’nin Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı içeren EMEA bölgesinde en önemli pazar haline geleceğini öngördüklerini vurguladı. Minaka, satın almanın Daikin’ın Türkiye’deki satış ağını güçlendireceğini belirtti.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Korsan indirenin interneti kesilecek

ABD'de artık bilgisayarlarına korsan müzik veya film indirenler önce bir uyarı alacak, devam edenlerin internet bağlantıları ya yavaşlatılacak ya da...

Kapat