IPHaber
Son Yazılar

Genel


KKTC'de Operatörler Altyapılarını 3G için Geliştiriyor

Mayıs 8, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Telsim, Probil’den aldığı hizmet ile, haberleşme altyapısını yeniledi. Böylelikle, KKTC’de verilmeye devam eden 3G hizmeti için uygun altyapıya kavuşmuş oldu. Daha hızlı mobil iletişim ortamı sunan 3G ile kullanılabilecek uygulamaların sınırını sadece hayal gücümüz belirliyor. Türkiye’de henüz hazırlıkları ve altyapı çalışmaları süren 3G servisi, 2008 yılının son çeyreğinden itibaren KKTC nin kullanıcılarına yüksek hızlı mobil internet erişimi kolaylığı sağlıyor. Bununla birlikte, KKTC deki GSM operatörleri de altyapılarını iyileştirme yoluna gidiyorlar. Kıbrıs Telsim de, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek , yeni nesil teknolojileri müşterilerine daha güvenilir ve daha iyi servis kalitesi ile verebilmek için omurgasını yenilemek üzere Probil ile işbirliği yaptı.
GSM operatörlerine şimdiye kadar verdiği katma değerli hizmetler ve yetkinlikleri ile tanınan Probil, yeni yapıyı devreye alma işlemini bir gecede tamamladı. Planlanan kesintiler dışında herhangi ekstra kesinti yaşatmadan sistemi başarılı bir şekilde devreye alan Probil, sunduğu yüksek hizmet kalitesi ile network çözümlerinde kurumların öncelikle tercih ettiği iş ortağı olarak biliniyor.

Probil’in gerçekleştirdiği KKTC Telsim Network Projesi ile, 3G, MMS gibi yeni nesil servislerin devreye alınmasını sağlayacak altyapı oluşturuldu. Yeni servislerin devreye alınması ve sistemin yönetilmesi kolaylaştı.
Yüksek hızlı omurga ile Telsim lokasyonları arasındaki haberleşme hızı arttı. Böylece kurum içerisindeki iş süreçlerinde de verimlilik sağlandı.
Meydana gelebilecek donanımsal ve yazılımsal arızalara karşı, iş sürekliliğini sağlayabilmek için networkde yedekliliğe geçildi. Böylece Telsim, bulunduğu bölgede rekabet gücünü artırdı.
Türkiye bilişim sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla öne çıkan Probil, network danışmanlığı ve entegrasyonu hizmetlerinde en büyük pazar payına sahip. Probil’in çözüm sağladığı firmalar arasında Avea, Turkcell, Vodafone, Shell, Denizbank, Fortis Bank, Kuveyt Turk, Acıbadem Hastanesi, Mercedes, Pepsi, Inteltek, IMKB, Anadolubank, BKM, Aselsan, Hava Kuvvetleri, Tellcom, Millenicom, Intelicom, Netone Telekom, Life gibi firmalar bulunuyor.

Tagged , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat